Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Beğen
Daha sonra izle
Paylaş
Ekle

Yerli Ferrari 'Etox' 60 Bin TL

9 yıl önce76.2K views

Gplay

Gplay

Araba dekorasyon şirketi ERTEX'in Türk tasarımcılarla çalışarak sipariş üzerine ürettiği yerli Ferrari 'ETOX''a, 60 bin TL'ye sahip olunabiliniyor. Firma bugüne kadar yurtdışından 9 sipariş aldı.
Türkiye'deki bir fuarda bakmak ve binmek istediği Ferrari'ye dokunmasına dahi izin verilmemesine içerleyerek ilk yerli spor otomobil 'ETOX'u yapan araba dekorasyon şirketi ERTEX'in sahibi Ercan Malkoç, 2. 'ETOX'u da yollara çıkardı. Türk tasarımcılarla çalışarak sipariş üzerine ürettiği motor ve elektrik aksamı yurt dışından alınan, diğer parçaları Türk mühendisler tarafından tasarlanan 'ETOX', tasarımıyla Ferrari ve Lamborghini'ye rakip olmayı hedefliyor.
ERTEX Halkla İlişkiler Müdürü Eda Turan, iki kapılı, dört kişilik spor aracın, Türk ailesinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlandığını belirterek, "Geniş bir bagaja sahip olan aracımızda, 125 beygir gücünde ve 1500 cc hacminde dizel bir motor var. Tercihe göre motor hacimleri de yükseltilebilecek" dedi.
ETOX'u seri üretmek için gerekli izne sahip olduklarını ve yılda 500 adete kadar araç üretebileceklerini ifade eden Turan, şunları kaydetti:
"Daha çok kişiye özel araçlar üreteceğiz. Talebe göre, üretim yapmaya hazırız. Şu anda Türkiye'den beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz ama yurtdışından özellikle Almanya'dan ve Hollanda'dan siparişler alıyoruz. Şu anda 9 tane siparişimiz var. Önce bunları hayata geçirmek istiyoruz...

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Yerli Ferrari 'Etox' 60 Bin TL
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x9sk6p" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle