Advertising Console

  Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası

  Repost
  Gplay

  Gplay

  443
  67 137 izlenme
  TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI

  - TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU 2009 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE AVRUPA ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YAPILDI

  ANTALYA - Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu'nca düzenlenen 2009 Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Antalya'da gerçekleşti.

  Antalya Kepez Belediyesi Spor Tesisleri'nde gerçekleşen organizasyonda bayan ve erkek yarışmacılar 19 kategoride boy gösterdi. Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği şampiyonada sporcular hakem heyetinden en yüksek puanı almak için sahnede tüm hünerlerini sergiledi. Yarışmanın sonunda kategorilerinde birinciliği alan isimler ise şu şekilde sıralandı: Gençler Açık Siklet kategorisi Murat Ürun, Bayan- Erkek kategorisi 65 kg. Hüseyin Akçalı, 75 kg. Semih Boğa, 80 kg. Fatih Güney, 85 kg. Oktay Soğank, 90 kg. Erhan Delibaş, 100 kg. Muammer Gökmen, Şampiyonlar Şampiyonu kategorisi Ercan Kuruer.

  Master 40-49 yaş kategorisinde başarılı olan isimler ise şu şekilde: 70 kg. İsmail Yıldız, 80 kg. Bülent Demirel, 90 kg. Turhan Şen.

  Ustalar 50 Yaş Açık Siklet kategorisinde ilk sırayı Recep Yaylası alırken, Fitness Bayan kategorisinde Kadem Aktaş, Bady Fitness kategorisinde de Bircan Sahilli ilk sırayı aldı.

  Yarışmacıların boy uzunluklarına göre mücadele verdiği kategoride ise 170 cm'de Mahmut Irmak, 175 cm'de İnanç Egen, 180 cm'de Sedat Pekdemir, artı 180 cm'de ise Serkan Reisoğlu rakiplerini geride bırakarak birinciliği elde etti.