2. BÖLÜM Mahir Kaynak, Yalçın Küçük, 32. Gün

dumbik
3
3 103 izlenme
  • Bilgi
  • Embed
  • Ekle
  • Çalma Listeleri
32. gün programında konuklar Yalçın Küçük, Erol Mütercimler ve Mahir Kaynak.

Konuşulan konular: Geçmişte Türkiye'de yapılan askeri darbelerin arkasındaki güçler. Dünyadaki hakim güçlerin Türkiyedeki eylemleri, Abd başkanlık seçimleri, ve Ergenekon soruşturması.

Mahir Kaynağın siyasi analizlerini objektif ve gerçeğe yakın olduğunu düşünüyorum, (ABD başkanlık seçimleri öncesindeki tahlili hariç)

Yalçın Küçük'ün Dünyadaki diğer egemen güçleri hiçe sayarak herşeyi Yahudilere ve İsrail'e bağlaması hedef saptırma olarak düşünüyorum. Çünkü bu politika ABD ve Diğer Avrupa devletlerinin Müslümanların yaşadığı ülkelerde vitrine koydukları bütün herşeyin altında İsrail var, tek suçlu Yahudiler tezini destekler nitelikte. Bu yüzden Yalçın Küçüğün yanlı haraket ettiği çok açık.

İsrail'in dünya politikasındaki etkisi ve gücü göz ardı edilemez bir gerçek fakat herşeyin sorumlusu İsrail demekte diğer etkin güçleri, suçluları(ABD, İngiltere, Rusya, AB gibi) ve suçlarını örtpas etmektir.

Bu bağlamda Mahir Kaynak'ın yaptığı siyasi analizler ve bu analizler doğrultusundaki tahminleri daha gerçekçi ve tarafsız görünüyor.

Erol Mütercimler'in ise kendi siyasi görüşü doğrultusunda olayları değerlendirdiğini, eylemleri değil söylemleri analiz ettiğini gözükmekte, bu da Erol Mütercimlerin analizlerinde gerçeklerden sapmasına sebep oluyor.

Ayrıca Yalçın Küçük ile ilgili aşagıdaki linkteki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.dailymotion.com/dumbik/video/x86be1_yaln-kk-pkk_news

Bu video için yorumlar devre dışı bırakıldı.