Kavgamiz

Atasagun
8
2 271 izlenme
  • Bilgi
  • Embed
  • Ekle
Henüz açıklama yok

7 yorum

Şimdi soruyorum:

Kendisi Kürt ve mason olan İnönü, Mustafa Kemal'in 1935 yılında kapattığı mason localarını Atatürk'ün ölümünden hemen sonra açmış, Türk paralarının üzerine Atatürk yerine kendi resimlerinin basılmasından büyük mutluluk duymuştu.

Ülkemizin geldiği duruma bir göz atarsak, İnönü'nün Mikro Milliyetçi stratejisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütününü Türk mü yapmıştır, yoksa Kürtleri her zamankinden daha fazla Kürt mü?

Bu tip provokatif oyunlara gelmeyip, birlik ve beraberliğimizi koruyarak üzerinde bulunduğumuz coğrafyayı emperyalistlere altın bir tepside sunmayalım. Bkz. son örnek Irak.
dedoshtinotrinoze 4 sene önce
Mikro Milliyetçi stratejiye bir örnek:

İsmet İnönü devlet milliyetçiliğini şu şekilde tanımlamaktadır:

"Milliyet yegane vasıta-i iltisakımızdır. Diğer anasır, Türk ekseriyeti karşısında haiz-i tesir değildir. Vazifemiz Türk vatanı içinde bulunanları behemehal Türk yapmaktır.Türklere ve Türkçülüğe muhalefet edecek anasırı kesip atacağız. Vatana hizmet edeceklerde arayacağımız evsaf, her şeyden evvel o adamın Türk ve Türkçü olmasıdır.”
dedoshtinotrinoze 4 sene önce
Mikro Milliyetçilik stratejisinin özü şudur: Fizik kanunlarına göre bir bütünü en küçük parçalara bölmeye kalkarsan en kötü olasılıkla en büyük parçayı koparırsın. Emperyalizmin göz diktiği bir coğrafyada bir sürü etnik kimlik Türk Bayrağı altında toplanmış Türk vatandaşı olarak yaşamını sürdürürken, PKK gibi etno faşo bir örgüt ile bu tip Mikro Milliyetçi unsurlar parçalama taşeronluğunu üstlenen yapay karşıtlardır. Sonuç: Filler tepişirken çimenler ezilir.
dedoshtinotrinoze 4 sene önce
(devamı) Bu klip aynı zamanda dini inancı olanlara da "eğer Türk'sen sen bir şamansın" mesajı vermektedir. Yayından kaldırmadığınızda suç duyurusunda bulunacağımı bilmenizi isterim. Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı, İslam Dini'nin önüne her gelen hergelenin kullanıp Bölücü, yapay ideolojiler türeteceği, toplumda mikser görevi üstleneceği devir artık kapanmıştır. Silivri istirahatgahı buna en son ve güzel bir örnektir. Ayrıca marşta geçen "Meydanı boş bulma" bu tip bölücü çalışmaları yapanlar için geçerlidir ve sıranın kendilerine geldiğini bilmelidirler o vakit. Hitler öküzü ile bugün Alman İstihbarat örgütlerinin emrinde olan ve Türkiye'de Mikro Milliyetçilik oynamaya çalışan Kırım Türkleri'nin Yahudi kökenli olduğunu ve PKK'ya silah verenlerinde kim olduğunu hepimiz biliyoruz. Hitler öküzü bugünkü İsrail'in kurulmasına katkı sağlamış en büyük Yahudi'dir. Mezarı bile bilinmiyor.
dedoshtinotrinoze 4 sene önce
Türk Bayrağı, Nazi işareti, Mustafa Kemal Atatürk, Türk askeri; bütün bunların hepsinin birlikte anılması ve videoda Kürtler defol yazısı emperyalist unsurların "Mikro Milliyetçilik" stratejisine hizmet etmek amacını gütmektedir. Sitenizde bu tip videolara yer vererek halklar arasında fitne, fesat ve nefret tohumları ekenlere hizmet etmekte olduğunuzu bilmelisiniz. Emperyalizmin hedefi olan bir bölgede birlikte yaşayan halkların arasına nefret tohumları ekmek emperyalizme hizmetttir ve emperyalizmin hizmetinde olanların yapay marşları İstiklal Marşı'nın gölgesinde kalır, istihbarat servis ajanlarının ellerine tutuşturdukları silahlar da geri teper. Eski Türkler Şamanist olabilirlerdi ancak şu an Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının büyük bir yüzdesi ibadet eder derecede müslüman, kalan büyük bir bölümü ise ibadet etmese de islamiyeti kabul etmiş bireylerdir.
dedoshtinotrinoze 4 sene önce
Daha fazla yorum göster