Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonu Belli Oldu

evvelsi gün9 views

beyazgazete

beyazgazete

Boğa Güreşlerinden Görüntüler
-detay görüntüler

( ARTVİN -HD) ARTVİN

- Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Artvin Boğacılar Spor Kulübü tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda yapıldı. 13 kategoride 48 Boğanın mücadele ettiği 2018 Türkiye Şampiyonasında Naci Berkay Gündoğdu'ya ait "Dadaş" ismli boğa 2018 Türkiye Şampiyonu olurken Cansu Yılmaz'a ait "Fırtına" isimli boğa ise ikinci oldu. Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Artvin Boğacılar Spor Kulübü ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde bu yıl ikincisi organize edilen şampiyonaya Artvin, Aydın, Muğla, Rize ve Erzurum'dan 48 boğa katıldı.
Oldukça renkli ve çekişmeli geçen güreşlerde heyecanlı anlar yaşandı. 15 bin civarında boğa sever Kafkasör Arena’nın tribünlerini doldurdu. Nefes kesen güreşlerde seyirciler heyecandan yerlerinde duramayınca, Güreşler renkli karelere sahne oldu. Güreşlere mola verildiğinde de seyirciler ve boğa sahipleri güreş alanına inerek, davul zurna eşliğinde oyunları oynadı. Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonasını değerlendiren Artvin Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer, Boğa güreşlerinin bir kültür ve gelenek olduğuna vurgu yaparak bu geleneği ve kültürü bütün Türkiye’ye yaymak istediklerini söyledi.

Koçer, “Boğa güreşleri ilimizde çok önemli bir yere sahip. Bu bir kültürdür, gelenektir. Bu anlamlı geleneği yaşatmaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya çalışıyoruz. Bu festivallerle de ilimizin tanıtımına katkı sağlıyoruz” dedi.
Güreşleri Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, AK Parti Artvin İl Başkanı Şenol Alpaslan, İl Protokolü ve binlerce vatandaş takip etti.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/boga-guresleri-turkiye-sampiyonu-belli-oldu-581150.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonu Belli Oldu
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rwhkf" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle