Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

- Irkçı eylemlerin yıl dönümü Washington'u ikiye böldü

evvelsi gün57 views

beyazgazete

beyazgazete

protestolardan görüntüler

(WASHINGTON- HD) WASHINGTON

- ABD’nin Charlottesville kentinde yaşanan ırkçı protestoların 1’inci yıl dönümünde, başkent Washington’da protesto ve destek gösterileri düzenlendi.
Virginia eyaletine bağlı Charlottesville kentinde 1 yıl önce beyazların üstünlüğünü savunanların gösterileri sonrası ortaya çıkan şiddet olaylarının 1’incı yıl dönümünde, başkent Washington’da iki ayrı grup tarafından gösteriler düzenlendi.
Beyazların üstün olduğu fikrini savunanlar geçen sene yaşanan ırkçı gösterileri desteklerken, muhalif protestocular ise ırkçılığa karşı çıkmak için bir araya geldi. İki grup Beyaz Saray önünde toplandı. ABD polisinin iki grubu birbirinden uzak tutmak için güvenlik hatları oluşturduğu öğrenildi. Öte yandan, karşıt gruplar arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı ve polisin iki gruba da müdahale ettiği belirtildi. Gösterilerin hâlâ devam ettiği aktarılırken, polisin Virginia’daki tren ve metro istasyonlarını kapatarak göstericilerin Beyaz Saray’a ulaşmasını engellediği öğrenildi. ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Charlottesville şehrinde 1 yıl önce beyazların üstünlüğünü savunanların gösterileri sonrası ortaya çıkan şiddet olaylarında bir kişi hayatını kaybetmiş, 30'dan fazla kişi yaralanmıştı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/irkci-eylemlerin-yil-donumu-washington-u-ikiye-boldu-581145.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

- Irkçı eylemlerin yıl dönümü Washington'u ikiye böldü
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rwfq3" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle