Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası

evvelsi gün94 views

haberler

Haberler.com

Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası, Artvin'de doğal güzelliğiyle ünlü bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda gerçekleştirildi.


Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Artvin Boğacılar Spor Kulübü ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde bu yıl ikincisi organize edilen şampiyonaya Artvin, Aydın, Muğla, Rize ve Erzurum'dan 48 boğa katıldı.

Artvin Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer, burada yaptığı konuşmada, Artvin'in iki asırlık boğa güreşleri geleneğini ikinci kez Türkiye çapında bir şampiyonaya dönüştürdüklerini söyledi.

Koçer, şampiyonaya olan ilginin her geçen yıl arttığını belirterek, "Artvin denince ilk akla gelen boğa güreşleridir. Geleneksel Kafkasör Kültür ve Sanat Festivali'nden sonra Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası'nı da ilimizde düzenlemeye devam ediyoruz." dedi.

Bölgedeki yağışa rağmen güreşlere ilginin fazla olduğunu ifade eden Koçer, "Güreşleri yaklaşık 20 bin kişinin izlediğini tahmin ediyoruz. Haber

https://www.haberler.com/turkiye-boga-guresi-sampiyonasi-11140126-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rwdpe" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle