Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları" Sona Erdi

evvelsi gün19 views

haberler

Haberler.com

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Kocaeli'de bu yıl 14'üncüsü düzenlenen "Alternatif Enerjili Araç Yarışları" tamamlandı.


Körfez Yarış Pisti'ndeki organizasyon, elektromobil kategorisinde 39, hidromobil kategorisinde 8 aracın final mücadeleleriyle sona erdi.

Elektromobil kategorisinde İstanbul Aydın Üniversitesi birinci olurken, hidromobil ve otonom araç kategorilerinde ise Yıldız Teknik Üniversitesi ilk sırayı aldı.

Yarışlarda, en az enerji tüketen ve en verimli araç olmak için mücadelenin verildiği elektromobil ve hidromobil kategorilerinde birinci olan takımlara 25 bin lira, otonom araç kategorisi birincisine 15 bin lira verildi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, ödül töreninde yaptığı konuşmada, 39 üniversitenin bütün yeterlilikleri geçerek organizasyonda yer aldığını belirterek, yarışlarının kazananının olduğunu ama kaybedeninin olmadığını söyledi. Haber

https://www.haberler.com/tubitak-alternatif-enerjili-arac-yarislari-sona-11140026-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları" Sona Erdi
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rwc49" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle