Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Greqia sërish në flakë, banorët e ishullit Evia në panik - News, Lajme - Vizion Plus

2 days ago1 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/vizionplustelevizion
https://twitter.com/VizionPlusTV

Greqia është përfshirë sërish nga flakët, dy fshatra në ishullin grek të Evia janë evakuar, ndërsa zjarri I është afruar dhjetra shtëpive.Sipas mediave greke rreth 300 banorë të ishullit janë detyruar te braktisin banesat, pavarësisht se autoritetet thonë se rreziku nuk është i lare. Të paktën 186 zjarrëfikës janë duke luftuar me flakët që kanë përfshirë një zonë pyjore. 8 avionë dhe 5 helikopterë janë vënë në gadishmëri.
Zjarri nisi rreth orës 14 të kësaj të diele, por flakët janë përhapur në një zonë pyjore te favorizuara nga erërat e fuqishme.Greqia kaloi një situatë mjfat të vështirë pak ditë më parë. Zjarri apokaliptik në Atikë shkaktoi vdekjen e 94 personave dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Greqia sërish në flakë, banorët e ishullit Evia në panik - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rwbds" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above