Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Kuyumcuya Profesörüm Dedi, 80 Bin TL'lik Vurgun Yaptı

2 days ago0 views

Batman’da kuyumcu ilginç bir yöntemle dolandırıldı. Kendini profesör olarak kuyumcuya tanıtan dolandırıcı sahte bileziklerle, orijinal olanları kaşla göz arasında değiştirdi.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


Batman’da kuyumcu Özgür Avcı, ilginç bir yöntemle dolandırıldı. Eşine sürpriz yapacağını söyleyerek kuyumcuya gelen 60 yaşındaki Recep Özel, kuyumcuya 15 gün içinde gidip geldi. Kuyumcunun içinde kamera olmaması daha rahat tavırlara neden oldu. Dışarıdaki güvenlik kamerasından tespit edilen şahıs polis ekipleri tarafından aranıyor.

Olay 10 Ağustos günü saat 10.00 sıralarında Turgut Özal Bulvarında bulunan bir plazadaki kuyumcu dükkanında meydana geldi. Müşteri gibi iş yerine gelen dolandırıcı, eşine sürpriz yapacağını söyleyerek 80 bin TL değerindeki bilezikleri yanında getirdiği sahte bileziklerle değiştirip kayıplara karıştı.

“Kendisini profesör diye tanıttı”

Uzun bir zaman diliminde sürekli gidip geldiğini ve kendisini Hasan olarak tanıttığını söyleyen kuyumcu Özgür Avcı, “15 günlük bir süre içinde buraya gelip küçük küçük alışverişler yapıp oturup çay içip sohbet edip gelip giden bir adamdı. Kendisini üniversitede profesör diye tanıttı” dedi.

“Orijinali gitmiş sahtesi gelmiş”

Tip olarak eli yüzü düzgün bir adam olduğunu anlatan Avcı, “İyi, eli yüzü düzgün, sakin ve kibar bir adamdı. 10 tane bilezik siparişi verdi, bu siparişleri hazırlamamızı istedi. Hazırladıktan sonra sabah geldi, bilezikleri eşi için hediye yapıp pakete koyacağım dedi. Birlikte paketi hazırladık. O sıra bir deste sahte euro, etrafı bantlanmış onu da kasaya koymamızı istedi. ‘Üzerimde kalmasın emanete alın’ dedi. Onu da emanete aldık, paketi de bize verdi ve gitti. Uzun süre gelmeyince bizde merak ettik. Paketi açtık paralar sahte, kutunun içindeki altınlar orijinaliyle değişmiş. Orijinali gitmiş sahtesi gelmiş. Uzun süre uğraşarak profesyonelce bir dolandırıcılık. Hayret ettik” diye konuştu.

“Eşine yapacağı Sürpriz bizeymiş”

Eşine sürpriz yapacağını söyleyerek geldiğini belirten Avcı, “Eşime sürpriz yapacağım diye altın siparişi veriyor kendi getirdiği kutulara koyuyor, sonra kutuyu altınları değiştirerek buraya koyuyor. Eşine yapacağı sürpriz bizeymiş. En büyük sürprizi biz yaşadık. Büyük bir kaybımız var. Güller, çiçeklerle ve iyi bir kutu getirip burada iyi bir pakette yapmıştı” dedi.

“80 bin TL kaybımız var”

Polise haber verdiklerini söyleyen Avcı, “Polisler de geldi. Tutanaklar tutuldu, olay yeri incelemeler yapıldı. 80 bin TL’ye yakın bir zararımız var ve zararımız gün ve gün artmakta. Bir an evvel yakalanmasını istiyoruz. Büyük bir rakam ve büyük bir dolandırıcılık. Yakalanmazsa bundan sonra bu ve buna benzer insanlara büyük ilham verecek. Kentimiz yaşanmaz bir hale gelir” ifadelerini kullandı.

#haber #gündem #sondakika #news #haberler #kuyumcu #soygun

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Report this video

Select an issue

Embed the video

Kuyumcuya Profesörüm Dedi, 80 Bin TL'lik Vurgun Yaptı
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rw813" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above