Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Nuk ndalen tërmetet, goditje të tjera gjatë natës - News, Lajme - Vizion Plus

2 days ago0 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/vizionplustelevizion
https://twitter.com/VizionPlusTV

Lëkundjet e termetit jnuk kanë ndaluar as gjatë natës. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar të paktën 10 deri në orët e para të mëngjesit të së dielës.I fundit është regjistruar në orën 03:56 minuta në Bulqizë dhe ka qenë me magnitudë 1.7 rihter thellësi 23 km. Magnituda e tërmeteve ka qenë e lehtë poshtë nën 2. 4 të shkallës rihter.
Pas tërmetit të fuqishëm që u shënua të shtunën pasdite, në afërsi të Bulqizës me magnitudë prej 5.1 rihter rreth në orën 17:38 janë dëmtuar mbi 60 banesa në Qarkun e Dibrës.Ndërkohë kryesorja në këto raste është që të ruhet qetësia dhe të qëndrohet larg objekteve që mund të rrezikohen.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Nuk ndalen tërmetet, goditje të tjera gjatë natës - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rvvql" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above