Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Ahlatlı Gençler Malazgirt'te Ok Atacak

3 gün önce70 views

haberler

Haberler.com

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Geleneksel Türk Okçuluğunu Geliştirme Projesi" kapsamında eğitim alan gençler, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü etkinliklerinde ok atacak.
AHMET OKUR -

Türklerin Anadolu'ya girişinin kapısı olan ve "Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat'ta, geçen yıl Kayı Okçuluk Spor Kulübü Derneğince hazırlanan "Geleneksel Türk Okçuluğunu Geliştirme Projesi", Doğu Anadolu Kalkınma Ajansınca kabul edildi.

Proje kapsamında açılan okçuluk kursuna katılan gençler bu sporu öğrenerek, hem yeni gelen gençlere eğitim veriyor hem de etkinliklere hazırlanıyor.

Ahlatlı gençler, Muş'un Malazgirt ilçesinde düzenlenecek Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü etkinliklerinde ok atacak.

"Malazgirt programına hazırlanan 100 genç var"

Dernek Başkanı Burak Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk kültüründe çok önemli yere sahip okçuluğu yeniden bölgede canlandırmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Haber

https://www.haberler.com/ahlatli-gencler-malazgirt-te-ok-atacak-11138679-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Ahlatlı Gençler Malazgirt'te Ok Atacak
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rvq0h" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle