Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

'Kürek sevgisini tüm ülkeye taşımak istiyoruz' - SAKARYA

3 gün önce3 views

beyazgazete

beyazgazete

"Kürek sevgisini tüm ülkeye taşımak istiyoruz" - SAKARYA - Türkiye Deniz Küreği Şampiyonası'ndan detaylar - Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven'in açıklamaları"Kürek sevgisini tüm ülkeye taşımak istiyoruz" - Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven:"Bugün Türkiye Şampiyonası'nı düzenlediğimizde her kategoride elemeler yapılıyor, demek ki büyük bir talep görüyor" - "(Yarışları) Türkiye genelinde, ülkenin her sahiline yayıp orada kürek sevgisini kürek bilinçlenmesini federasyon olarak sağlamayı düşünüyoruz"SAKARYA (AA) - ÖMER FARUK CEBECİ - Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, ülkenin her sahilinde yarışlar düzenleyerek kürek sevgisini her yere taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Sapanca Gölü'ndeki Kırkpınar parkurunda yapılan Türkiye Deniz Küreği Şampiyonası yarışları için kente gelen İşseven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu şampiyonanın farklı olduğunu belirtti.
Bu şampiyonada deniz küreği teknelerinin kullanıldığını aktaran İşseven, Türkiye'de deniz küreğini geliştirmek için 2010 yılında İstanbul Caddebostan sahilinde ülke olarak Dünya Şampiyonası'nı üstlendiklerini ve ilk defa orada deniz küreğiyle tanışıldığını anlattı.Deniz küreği teknelerinin yayılması için kulüplerin kurulmasına federasyon olarak destek verdiklerini bildiren İşseven, "Bugün buradaki Türkiye Şampiyonası'nda, kurulan bütün kulüpleri toparlayıp, onların nasıl geliştiklerini hem kendileri hem de bizler görmekteyiz." dedi.
- "Deniz küreği teknesi yarışlarının daha iyi olacağına inanıyorum"Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili olduğuna işaret eden İşseven, ülkenin denizlerde temsil edilmesi için deniz küreği sporunun yayılması gerektiğini savundu.Deniz küreğinde kullanılan teknenin dalgaya dayanıklı, özel bir iskele istemeyen aynı zamanda her dalgada istenildiği gibi rahat kürek çekilebilecek yapıya sahip olduğunu anlatan İşseven, şunları kaydetti:"Dolayısıyla ilk başladığımızda İstanbul, Sinop Gerze, Bodrum, İzmir, Antalya, Fethiye buralarda deniz küreği kulüpleri kuruldu. Bunlar hızlı bir şekilde yayılıyor. 2010'da almış olduğumuz bütün desteği kulüplerimize verdik. O teknelerle bugüne kadar gelindi. Önümüzdeki yıllarda deniz küreği teknesi yarışlarının daha iyi olacağına inanıyorum çünkü baya bir gelişme oldu. Bugün Türkiye Şampiyonası'nı düzenlediğimizde her kategoride elemeler yapılıyor, demek ki büyük bir talep görüyor. Dolayısıyla bugünkü yarışların da neticesinde inşallah bunu Türkiye genelinde, ülkenin her sahiline yayıp orada kürek sevgisini kürek bilinçlenmesini federasyon olarak sağlamayı düşünüyoruz."İşseven ayrıca deniz küreği teknesiyle yarışan sporcuların, olimpik teknelere geçişlerini sağlamak için de federasyon olarak sporcularla iş birliği içinde olduklarını kaydetti.
- "Sporcularımızdan dereceler bekliyoruz"Geçen yıl kürek sporunda dünya ve Avrupa şampiyonalarında önemli başarılara imza atan milli takım sporcularının bu yıl da aynı platformlarda mücadele etmek için Çekya ve Bulgaristan'da kürek çekeceklerini anımsatan İşseven, sporcuların iyi durumda olduklarını ve dereceler beklediklerini sözlerine ekledi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/spor-4/kurek-sevgisini-tum-ulkeye-tasimak-istiyoruz-sakarya-580867.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

'Kürek sevgisini tüm ülkeye taşımak istiyoruz' - SAKARYA
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rvn3f" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle