Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Kahramanmaraş’ta firik dondurma dönemi

30 saniye önce0 views

beyazgazete

beyazgazete

Alpedo fabrika ön kısım drone
-Fabrika üst kısmı drone
-Firik dondurma hazırlanışlı
-Pastaneden detaylar
-Dondurma üreticisi Mustafa Pekel röportaj
-Leyla Büyükünlü, Ramazan Çetin, Elif Yıldırım röportaj

( KAHRAMANMARAŞ -ÖZEL-HD)- Sipariş verildikten 15 dakika sonra tüketilmesi gereken firik dondurmayı yemek için Kahramanmaraş'a gelmek gerekiyor KAHRAMANMARAŞ

- Kahramanmaraş’ın meşhur dövme dondurmasının yanına bir de firik dondurma geldi. Maraş dondurmasının hafif şekilde erimiş haliyle satışa sunulan firik dondurma müşterilerin büyük ilgisini çekti. Dünya’da dondurma denince akla gelen ilk şehirlerden biri Kahramanmaraş’ta artık firik dondurma trenti başladı.
Kentte dövme dondurmanın yanı sıra hafif erimiş halde üretilen firik dondurma üretimine başlanıldı. Üreticiler, firik dondurmayı sade, vişneli, meyveli, çikolatalı ve isteğe göre hazırlayıp 15 dakika içinde müşterilere ikram ediyor. Özel makinesinde üretilen firik dondurma kıvamı ve görüntüsüyle sert dondurma yiyemeyenler için alternatifi olarak görülüyor. Kahramanmaraş’ta dondurma üreticisi Mustafa Pekel, 2 saat içinde hazırlanan firik dondurmanın sipariş verildikten 15 dakika sonra tüketilebileceğini söyledi.

Firik dondurmanın sadece Kahramanmaraş’ta yenileceğinin altını çizen Peke, “Biz, Maraş dondurmasının firik dondurmasını yapıyoruz. Hazırlanan firik dondurmayı servis halinde vatandaşlarımıza sunuyoruz. Bu firiği yenilebilmesi için insanların Kahramanmaraş’a gelmesi lazım. Yani bu ürünü yurt dışına veya şehir dışına gitme şansı yok. Hazırladığımız firik dondurmalar sade, vişne, çikolatalı olarak 2 saat içerisinde hazırlan dondurmadır. Kahramanmaraş Alpedo Kervanhan’a gelen müşterilerimiz sipariş verdikleri anda 15 dakika sonra firik dondurmayı yiyebilirler” diye konuştu.
Kayseri’den firik dondurma yemek için Kahramanmaraş’a geldiğini söyleyen Leyla Büyükünlü, “Biz Gaziantep’e gezmeye gittik ve yolumuzun üzeri olan Kahramanmaraş’a uğrayıp firik dondurmadan yemek istedik. Kayseriliyim buradan da Kayseri’ye götüreceğim ve herkesi bekleriz firik dondurma yemeye” dedi.
Ramazan Çetin ise, “Firik dondurmadan yemiştim, çok güzel normal dondurma ile arasında çok fark var herkesin yemesini tavsiye ederim” dedi.
Firik dondurma için şehir dışından geldiğini söyleyen Elif Yıldırım, “Özellikle sert dondurma yiyemeyenler için firik dondurma çok güzel. Şehir dışından geldim sırf bu firik dondurmadan yemek için” diye konuştu.


http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/kahramanmaras-ta-firik-dondurma-donemi-580821.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Kahramanmaraş’ta firik dondurma dönemi
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rvidn" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle