Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Lot e dhimbje në Selenicë, përcillen në banesën e fundit 8 viktimat - News, Lajme - Vizion Plus

3 days ago1 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/vizionplustelevizion
https://twitter.com/VizionPlusTV

U përcollën për në banesën e fundit, 8 viktimat e ngjarjes makabre të Selenicës të premten.
8 pjestarët e familjes Zykaj, 4 meshkuj dhe 4 femra u varrosën në pronat e tyre, afër shtëpive të tyre, sipas amanetit që kishte lënë kryefamiljari Demir Zykaj.Dhjetëra persona nga fshati Resulaj, Selenica dhe zonat e tjera përreth, si dhe përfaqësues të pushtetit lokal, morën pjesë në ceremoninë mortore mesditën e kësaj të shtune.
Demir dhe Ferije Zykaj dy kryefamiljaret e moshuar, dy djemte e tyre Besimi dhe Azemi bashkë me bashkeshortet, si dhe vajza e djali të mitur të Besimit, u ekzekutuan nga kushëriri I tyre Ridvan Zykaj me kallashnikov, të premten pasdite duke shkaktuar një masakër të vërtete.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Lot e dhimbje në Selenicë, përcillen në banesën e fundit 8 viktimat - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rur6m" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above