Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Ünye'de İncelemelerde Bulundu

3 gün önce1 views

Ordu’da yaşanan sel olaylarını incelemek ve temaslarda bulunmak üzere şehre gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan zararların karşılanacağına dikkat çekerek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu zararları karşılayacak güçtedir" dedi.

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'den helikopterle Ordu’nun Ünye ilçesine geldi. Burada ilk olarak, afet bölgesini helikopter ile havadan inceleyen Erdoğan, ardından da geçen Çarşamba günü aşırı yağışlar sonrası çöken Cevizdere Köprüsü'nü yerinde inceledi. Beraberindeki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu Valisi Seddar Yavuz ve beraberindeki heyetle birlikte yetkililerden güncel bilgileri alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, çalışmaların hep birlikte sürdürüleceğini aktardı.

Erdoğan, “Malum yaşadığımız bu felaketten sonra öncelikle ilgili tüm bakan arkadaşlarımız, vekillerimiz, bizzat süreci valimiz, belediye başkanlarımız, bu işin içinde ilçelerle birlikte. Birlikte yapılan çalışmalarla şu anda temizleme çalışmaları belirli bir seviyeye gelmiş durumda. Henüz işimiz bitmedi burada. İşimiz var. Buradaki köprü Karadeniz Sahil Yoluna eş. 1960’ta yapılmış olan bir köprü. Modern usullerle yapılmış bir köprü değil. Gelen bu sel, altını oymak sureti ile maalesef bu köprüyü çökertti ve bunun sonucunda köprü bu hale geldi. Bu noktadaki tek tesellimiz bir kardeşimiz dışında ölüm yok. Allah göstermesin başka haberler de alabilirdik” dedi.

“Hedefimiz, bu köprüyü 3-4 ay içerisinde yapmak”

“Öncelikle bu köprünün bir an önce ihalesini yapacağız ve hedefimiz alt yapı ile bu köprüyü 3-4 ay içinde yeniden yapmak” diyen Erdoğan, “Diğer köprüleri de burada yoğun çalışma ile birkaç firmaya ihale etmek suretiyle bunları da yapıp bitireceğiz. Daha modern ve güçlü bir sistemle yapacağız. Süre olarak hedefimiz buranın tamamını 3-4 ayı geçirmeden bitirmek. Bir diğer taraftan da Devlet Su İşleri de burada çalışmalara katılarak Karayolları ile birlikte tahkimine varıncaya kadar derede gelecekte herhangi bir sıkıntıya düşmemek için onlarla birlikte çalışması gerekecek. Bazı yerlerde kolektör ihtiyaçları olabilir. Önce bir durum tespit, bununla birlikte adımını biran önce atacağız. Ünye’deki bu felaketi bundan sonra Rabb’imden niyazımız bir daha yaşamamak. Diğer ilçelerde de az da olsa zararlar var. Bundan aldığımız dersle diğer yerlerde de bu tür olayların yaşanmaması için ilgili kurumlar müşterek çalışmalarda bulunarak Karadeniz’de bu tedbirleri almış olacağız" şeklinde konuştu.

“Türkiye Cumhuriyeti Devlet, bu zararları ödeyecek güçtedir”
Erdoğan, yaşanan zararların da karşılanacağından bahsederek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Fındık noktasında bazı hasarlar meydana geldi. Bu hasar tespit çalışmalarını valilikle yürütüyoruz. Bu konuda kimsenin bir durumu olmasın. Bunun zararı neyse Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu ödeyecek zenginlik ve kabiliyettedir. Bunun dışında herhangi bir konutta varsa zayiat bunla ilgili de çalışmalarımızı yürüteceğiz.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının ardından, basına kapalı olarak gerçekleşecek olan brifinge katılmak için, Ünye Kaymakamlığına hareket etti.

#haber #gündem #sondakika #news #haberler #ordu #ünye #sel #cumhurbaşkanı #erdoğan

============================

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi


Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri


Türkiye Gazetesi Haber Akışı

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Ünye'de İncelemelerde Bulundu
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rumr3" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle