Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Protokol darbuka çaldı, köylüler dinledi - BİLECİK

3 gün önce8 views

beyazgazete

beyazgazete

- Protokol darbuka çaldı, köylüler dinledi - Etkinlikten detaylar - Çocukların çömlek yapması - Protokol darbuka çalması - Bilecik Valisi Tahir Büyükakın'ın konuşması - Çömlek stantlarıProtokol darbuka çaldı, köylüler dinledi - Bilecik Valiliği ve BEBKA iş birliğiyle ''Kınık köyü kırsalda tasarım'' etkinliği gerçekleştirildi - Etkinlik kapsamında Vali, BEBKA Genel Sekreteri, kaymakamlar ve iş adamları çömlekten yapılmış darbukalarla mini bir konser verdiBİLECİK (AA) - Bilecik Valiliği ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğiyle ''Kınık köyü kırsalda tasarım'' etkinliği düzenlendi.
Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda çömlek ustası, akademisyen ve öğrenciler, yeni tasarım ürünleri geliştirmek üzere etkinlikte buluştu.Akademisyen ve asistanların, ustalarla birlikte tasarladığı ve imal ettiği ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra Kınık çömlek ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik faaliyetler, büyük ilgi gördü. Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, burada yaptığı konuşmada, idareler olarak rollerinin öncülük etmek olduğunu söyledi.

Büyükakın, "Geleceğe dair projeksiyonlar yapıp nerede neyi yaparsak en doğru şeyi yapmış oluruz. Akademisyenlerimizden, STK'lerden hepsinden yararlanarak merkezi idarenin, yerel idarenin, kalkınma ajansının kaynaklarından yararlanarak geleceğe doğru en doğru adımları atmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim de geçmişi yüzyıla dayanan bir sanatın tekrar canlandırılmasına katkı vermek üzere etkinlik düzenlediklerini dile getirdi.Konuşmaların ardından stantları gezen Vali Tahir Büyükakın, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, bazı kaymakamlar ve iş adamları, çömlekten yapılmış darbukalarla ritm tuttu.Protokolün müzik gösterisi vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Daha sonra katılımcılara çömlek yapımı anlatıldı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/protokol-darbuka-caldi-koyluler-dinledi-bilecik-580689.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Protokol darbuka çaldı, köylüler dinledi - BİLECİK
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rumjd" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle