Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları"

3 gün önce57 views

haberler

Haberler.com

Türkiye Bilimsel ve ??Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim ve Toplum Dairesi Başkanlığı'nca, bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilen Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nda otonom kategorisinde Yıldız Teknik Üniversitesi birinciliği elde etti.


Körfez Yarış Pisti'ndeki yarışlarda bu yıl ilk defa düzenlenen otonom (sürücüsüz) kategorisinde Gümüşhane, Karabük, Pamukkale, Selçuk ve Yıldız Teknik üniversitelerinin takımları mücadele etti.

Araçların, 120 metrelik parkuru, yol kenarı ve sonunda bulunan engellere çarpmadan tamamlamanın mücadelesini verdiği kategoride, her ekibe üçer hak tanındı.

Parkuru hatasız ve en hızlı tamamlayan Yıldız Teknik Üniversitesi, bu kategoride birinci oldu. Parkuru tamamlayamayan diğer ekipler sıralamaya giremedi.

Yarışlar, yarın elektromobil kategorisinde 39, hidromobil kategorisinde 8 aracın final mücadeleleriyle sona erecek. Haber

https://www.haberler.com/tubitak-alternatif-enerjili-arac-yarislari-11137263-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları"
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rulrn" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle