Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Ora News - Si ndodhi masakra në Vlorë? Vrau 8 anëtarë të fisit

3 days ago0 views

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT
Një masakër e vërtetë ka ndodhur në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë. Pasditen e se premtes (10 gusht) 24 vjeçari Ridvan Zykaj ka shkuar në banesën e vëllait të moshuar të gjyshit të tij dhe ka qëlluar me breshëri automatiku duke shkaktuar 8 të vrarë. Mes viktimave janë 3 gra dhe dy fëmijë.

Fillimisht, Ridvani vrau Demir Zykaj 75 vjeç dhe gruan e tij Perie, 72 vjeç. Më pas, ai ka shkuar në banesën e Besimit (djalit të Demirit) dhe ka shkrepur automatikun, drejt Besim Zykajt 43 vjeç bashkëshortes së tij Vasilika 42 vjeç dhe dy fëmijëve Sara 16 vjeçe dhe Ledioni 8 vjeç.
Kur kanë dëgjuar britma e të shtëna Azemi dhe Afërdita kanë shkuar në banesën e Besimit për të parë se çfarë kishte ndodhur. Aty janë ekzekutuar dhe Afërdita dhe Azemi.
Forcat Speciale po krehin zonën për të bërë të mundur arrestimin e autorit i cili mendohet se është ende i armatosur dhe policia bën apel për kujdes. Nuk dihen ende zyrtarisht shkaqet e kësaj masakre.


Për më shumë lexoni në:
http://oranews.tv/article/te-shtena-me-arme-ne-vlore-viktima-dhe-te-plagosur

Report this video

Select an issue

Embed the video

Ora News - Si ndodhi masakra në Vlorë? Vrau 8 anëtarë të fisit
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6rua6m" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above