Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Hayriye Teyzenin "Akademik" Tezgahı

3 gün önce29 views

haberler

Haberler.com

Şırnak'ta yaşayan 69 yaşındaki Hayriye Tanık, Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde kendisine tahsis edilen iş yerinde kilim tezgahında dokuduğu yöresel çanta ve kilimlerin satışını yapıyor.
EKREM PAYAN -

Tanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 yıl önce Halk Eğitim Merkezinde tezgahta kilim dokumayı öğrendiğini, yeniden aynı işi yapmak için Şırnak Üniversitesine başvurduğunu söyledi.

Üniversitenin desteğiyle kendisine tahsis edilen yerleşke içerisindeki iş yerinde kilim dokuma tezgahında yöresel kilim ve çanta dokuduğunu kaydeden Tanık, ürettiği ürünlerin satışını yaptığını belirtti.

Eşinin emekli olduğunu, emekli aylığının yeterli gelmediğini, hem evine hem de çocuklarına destek sağlamak için çalıştığını kaydeden Tanık, "Çocuklarıma destek oluyorum. Tezgahımda ekmeğimi kazanıyorum. Üniversitenin maddi manevi desteğini her zaman gördüm. Hem üniversite yönetimi hem de buradaki öğrenciler yaşım gereği çalışmamı görüp takdir ediyorlar. Haber

https://www.haberler.com/hayriye-teyzenin-akademik-tezgahi-11136303-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Hayriye Teyzenin "Akademik" Tezgahı
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6ru8sm" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle