Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Report TV - Skema e masakrës, Ridvan Zykaj sulmoi tre banesa, e nisi me familjen e Besimit

3 days ago1 views

TXG8MkagApxY704

Report TV

Në vendin e masakrës me tetë të vdekur në fshatin Resulaj të Selenicës, gazetari i Report Tv Arsen Rusta ka mundur të ndërtojë të gjithë skemën e vrasjeve makabre. Vrasësi gjakftohtë Ritvan Zykaj ka lëvizur mes tre shtëpive, që ishin vetëm 30 metra larg njera-tjetrës. Në oborret e tyre kanë mbetur ende të freskëta njollat e gjakut.Me kallashnikov në dorë ai ka hyrë në oborrin e banesës së Besim Zykajt, të cilin e ka gjetur në shkallët e banesës ku dhe e ka ekzekutuar.

?Pikërisht këtu janë gjurmët e gjakut. Sa ka dalë nga shkallët është qëlluar njeri prej viktimave Dritat e shtëpisë kanë mbetur ndezur?,- thotë gazetari i Report Tv.

Pas tij ka vrarë Vasilikën bashkëshorten Besimit. Dora e 24-vjeçarit nuk është ndalur as ndaj vajzës së Besimit, Sarës, 15 vjeçe, e cila qëndronte pak më larg prindërve dhe vëllain e saj, Ledjonin, vetëm 8 vjeç.

Gjakëftohtë ai ka lëvizur pak metra me tej dhe i është afruar banesës së vëllait tjetër, Azemit. Azemi pasi ka dëgjuar të shtënat me armë, ka dalë i tronditur nga banesa bashkë me të shoqen. Ridvani ka derdhur një breshëri plumbashedhe mbi ta duke i lënë të vdekur.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Report TV - Skema e masakrës, Ridvan Zykaj sulmoi tre banesa, e nisi me familjen e Besimit
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6ru8pz" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above