Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Apeli i të afërmit të viktimave të Selenicës: Duam kushte frigoriferike

3 days ago0 views

TXG8MkagApxY704

Report TV

Në një prononcim për ?Report Tv? dhe ?Shqiptarja.com? njëri prej të afërmve të viktimave të Selenicës i ka bërë apel shtetit që të sigurojnë arkivole me kushte frigoriferike.

Në fjalën e tij Konstandin Zykaj është shprehur se për shkak të emigrantëve që pritet të vijnë, viktimat nuk mund të varrosen para orës tre.

Kufomat i kanë sjellë. Varrimi bëhet në orën tre. Duyhet të presim refugjatët. I bëjmë thirrje Ministrisë së Shëndetësisë që të na sjellin arkivolë me kushte frigoriferike sepse viktimat janë më plagë të hapura. Është shumë situatë e keqe nuk futesh dot në dhomën e tyre. Ky është apeli ynë i vetëm.

Konstandin Zykaj

Report this video

Select an issue

Embed the video

Apeli i të afërmit të viktimave të Selenicës: Duam kushte frigoriferike
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6ru7xl" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above