Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Şehit Eşinin Doğum Gününü Mezarı Başında Kutladı

3 gün önce31 views

haberler

Haberler.com

Şehit eşinin doğum gününü mezarı başında kutladı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya ile şehit olan 25 yaşındaki anne Nurcan Karakaya'nın...
Şehit eşinin doğum gününü mezarı başında kutladı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya ile şehit olan 25 yaşındaki anne Nurcan Karakaya'nın eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya eşinin doğum gününü mezarı başında açtığı duygu yüklü pankartla kutladı

SİVAS - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya ile şehit olan 25 yaşındaki anne Nurcan Karakaya'nın eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya eşinin doğum gününü mezarı başında açtığı duygu yüklü pankartla kutladı.
31 Temmuz Günü Yüksekova'da otomobiliyle seyir halinde olan Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'nın eşi Nurcan Karakaya ve oğlu 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Şehit anne ve bebeği Şarkışla ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninin ardından Şarkışla Şehitliği'ne defnedildi. Eşi ve bebeği olmadan şehit eşinin doğum gününü ilk kez onsuz kutlamak zorunda kalan Astsubay Çavuş Serkan Karakaya eşinin, kendisinin ve bebekleri Bedirhan Mustafa'nın fotoğrafını yer aldığı bir pankart hazırladı. Eşinin oğluyla yan yana defnedildiği Şarkışla şehitliğine giden Karakaya eşinin mezarının başında açtığı pankartla doğum gününü kutladı.
"İyi ki doğdun hatunum. Seni seviyorum"
Şehit eşi 25 yaşında bebeğiyle birlikte şehit olan eşi için hazırlattığı pankartta yazanlar görenleri duygulandırdı. Astsubay Karakaya pankarta,"Elinden tutup nereye gittiğini umursamadan yürüyecek birisi olmalıydı. Ben bu yolculuğa sade seninle çıkmayı sonuna kadar seninle gidip bu yolu sadece senin elinden tutarak yürümeyi seçtim. İyi ki doğdun hatunum. Seni seviyorum." yazarak eşinin ilk kez doğum gününü o olmadan kutladı.
Yüksekova'da kutlayacaklardı
Eşinin doğum gününü Yüksekova'da kutlamayı planlayan ve asker arkadaşlarıyla tuttuğu bir kafe de sürpriz bir doğum günü kutlaması hazırlayan Karakaya internetten sipariş verdiği duygu yüklü pankartı eşinin mezarı başında açmak zorunda kaldı. Beraber kurdukları hayalleri yarım kalan Astsubay Karakaya eşinin mezarı başında dua etti.
"Allah'ım ona sürpizler hazırlamış"
Eşinin doğum günü kutlamak için Kayseri'den geldiğini söyleyen Astsubay Çavuş Serkan Karakaya,"Ziyaret ettik. Doğum gününü kutladık. Biraz konuştuk. Değişik planlarımız sürprizlerimiz vardı ama rabbim daha çok seviyormuş kendisi sürpriz yapmak istemiş cennetinde ona güzel sürprizler hazırlamış o yüzden eşimi yanıma aldı. Çocuğumu da yanına aldı." dedi.
"Oğlumla beraber ilk defa kutlayacaktık"
Eşinin doğum günü kutlamak için Yüksekova'da asker arkadaşlarıyla birlikte plan yaptıkları sürpriz bir doğum günü hazırlandıklarını anlatan Karakaya eşini mezarı başında açtığı pankartı üs bölgesinde iken internetten sipariş verdiğini anlatarak şunları söyledi.
"Yüksekova'da olacaktım. Eğer üs bölgesinden aşağı inmiş olacaktım. Orada bir tane kafe vardı. Kafeyi tutacaktım. Pankart hazırlayacaktım. Ona video çekecektim. Üs bölgesinde tim arkadaşlarım vardı uzman çavuşlar sürpriz yapacaktım. Kafede kutlayacaktım doğumu gününü çocuğumla ilk doğum günümüz olacaktı. İlk defa kutlayacaktık. Kısmet değilmiş. Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Rabbim bizden daha iyi biliyorduk. Yaratandan geldik. Yaratana gideceğiz. Acısı büyük ama gururlu ve onurlu bir mertebedeler. Zaten kendisi hep diyordu 'çocuğum benden ayrılmaz diyordu' gerçekten ayrılmadı. Yanında götürdü. Mekanları cennet olsun. 25'inci yaş gününe özel kendimce üs bölgesinde olduğum için internetten sipariş vermiştim. Bir şeyler hazırlamak istedim. İçimdeki duyguların pankarta yansımış hali" Haber

https://www.haberler.com/sehit-esinin-dogum-gununu-mezari-basinda-kutladi-11136174-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Şehit Eşinin Doğum Gününü Mezarı Başında Kutladı
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6ru74r" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle