Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

En büyük hayali akülü sandalye ile gezebilmek

3 gün önce8 views

beyazgazete

beyazgazete

Emircan'dan görüntü
-Annesinin Emircan'la ilgilenmesi
-Anne Fatma Saydam röportajı
-Emircan Saydam röportajı

( ZONGULDAK -ÖZEL)- 15 yıldır yatalak olan Emircan, en büyük hayali olan akülü sandalyeye kavuşmak istiyor ZONGULDAK

- Zonguldak’ta 15 yaşındaki Emircan Saydam doğum sonrası beynin hasar görmesi nedeniyle yakalandığı hastalıkla mücadele veriyor. 15 yıldır yatalak olan Emircan’ın en büyük hayali olan, akülü sandalye ile dolaşmak için destek bekliyor. Zonguldak’ın Çaycuma İlçesine bağlı Geriş köyünde 15 yıldır yatalak olan Emircan Saydam en büyük haline kavuşma için can atıyor. Doğumdan sonra beyni oksijensiz kalınca elleri ve ayaklarını kullanamayan Emircan yetkililerden yardım bekliyor. Emircanı’ın 15 yıldır yatalak olduğunu ifade eden Anne Fatma Saydam, Emircan’ın tedavisi için yetkililerden yardım istedi. Maddi gücü olmadığı için İstanbul ve ya Ankara’ya oğlunu tedaviye getiremediğini anlatan anne Saydam, “Emircan doğduktan sonra oksijensiz kaldı. Bundan dolayı beyin fonksiyonları durdu ve hücre ölümü oluştu. Bu yüzden Emircan ellerini ve ayaklarını kullanamıyor. Doğduktan 8 ay sonra belli oldu. Hep ağlıyordu hiç durmuyordu. Doktorlara getirdik bulamadılar. 8 ay sonra ortaya çıktı. O günden bu yana rehabilitasyonlara gidiyoruz ama sonuç alamadık. Emircan hafta da bir kere rehabilitasyona gidiyor ama ben zor getiriyorum. Çevreden yardım oluyor ama getirip götürmek gerçekten zor oluyor. Evde hizmet istedim ama olmadı. Ücrete tabi özel hizmet yapıyorlar ama onu karşılayacak maddi durumum yok. Emircan’ın büyük bir sorunu var. Skolyoz oluştu ve sürekli yatmaktan dolayı oturma özelliğini kaybetti. Ameliyat olması gerekiyor haber verecekler ama daha bir haber gelmedi. İstanbul ya da Ankara’ya getirmek istiyorum ama maddi gücüm yok getiremiyorum. Evde rehabilitasyon alması konusunda yetkililerden yardım istiyorum. Emircan yaklaşık 15 yıldır yatıyor gezdirebileceğimiz bir aracımız yok. Araç biraz pahalı olduğu için alma gücüm yok. Devletimizden, iş adamlarından ve yetkililerden bu konuda destek istiyorum. Ben oğlumu dışarı çıkartıp gezdirmek istiyorum ama gezdiremiyorum” dedi.
En büyük hayalinin akülü sandalye ile gezmek olduğunu ve yatmakta bıktığını söyleyen 15 yaşındaki Emircan Saydam, “Ben yetkililerden araba istiyorum. Vermezlerse ben nasıl dolaşacağım, nasıl sokaklarda nasıl gezeceğim. Ben burada yatmaktan bıktım. Valla bıktım billahi bıktım. Çok gezmek istiyorum ama maalesef mümkün değil çünkü çok pahalı akülü sandalye olursa kendi başıma sürebilirim bunu herkese duysun istiyorum. Bana akülü sandalye alırlarsa çok mutlu olacağım ve en büyük halimi gerçekleştireceğim ”dedi.


http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/en-buyuk-hayali-akulu-sandalye-ile-gezebilmek-580446.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

En büyük hayali akülü sandalye ile gezebilmek
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6ru1i8" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle