Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Görmeyen Gözleriyle Ailesine Bakıyor

10 months ago0 views

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan görme engelli Mustafa Varilci, 8 yıldır simitçilik yaparak ailesine bakıyor.

Ünye'de 12 yaşında yakalandığı tavukkarası hastalığı sonrası görme yeteneğini kaybeden evli ve iki çocuk babası 32 yaşındaki Mustafa Varilci, 8 senedir Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda simitçilik yapıyor.

Sekiz yıl önce Ünye Belediyesine başvurarak simitçilik yapmak istediğini söyleyen Mustafa Varilci, "Ben 8 sene önce yeni evlendiğimde geçinmek için belediyeye müracaat ettim. Ünye Belediyesi yetkilileri bana simit tezgahını alarak Cumhuriyet Meydanı’nda yer gösterdi. Ben de belediyemizin bana verdiği simit tezgahıyla yaklaşık olarak 8 senedir simitçilik yapıyorum" dedi.

Kağıt parada çok zorlanıyorum
Sattığı simitlerde para üstü verirken tanımayan insanların şaşırdığını söyleyen Mustafa Varilci, "Genellikle tanıdıklarım oluyor burada ama tanımayanlar önce şaşırıyor sonra ise konuşmak istiyorlar. Hayat mücadelemi beğeniyorlar. Müşterilerim bozuk para verdiklerinde zorlanmıyorum ama kağıt parada çok zorlanıyorum” diye konuştu.

“Görmediğim için sahte para verenler de var”
Simit tezgahında yaptığı bazı alışverişlerde sahte para kurbanı olduğunu söyleyen Mustafa Varilci, "Geçen gün bir müşterim bana sahte 100 lira verdi. Tabii bu beni vicdanen yaraladı. Müşterilerime burada taze simit satmanın ve geçim kaynağımın uğraşını verirken kötü niyetlilerin kurbanı da olabiliyorum. Bu duruma çok üzülüyorum” şeklinde konuştu.

=========================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Report this video

Select an issue

Embed the video

Görmeyen Gözleriyle Ailesine Bakıyor
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x60uvli" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above