Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Bülent Tezcan: "Komedi Gibi, Şaka Gibi Bir Soruşturma İle Karşı Karşıya"

11 months ago0 views

CHP sözcüsü Bülent Tezcan Avukat Celal Çelik'in gözaltına alınmasına ilişkin "Türkiye'de yargının ve soruşturmanın hangi noktaya geldiğini bu çerçevede, bu aramayla, bu soruşturmayla bir kez daha görüyoruz. Böyle bir saldırıya pabuç bırakma niyetinde değiliz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik'in evinde emniyet birimleri tarafından arama yapıldı. Yapılan aramalardan sonra Çelik, gözaltına alınarak İstanbul’a götürüldü. Yapılan aramalara katılan partinin sözcüsü Bülent Tezcan basın açıklamasında bulundu.

Tezcan, “Çelik, hem partimizin, hem benim hem de sayın Genel Başkanımızın şahsi avukatı. Komedi gibi şaka gibi bir soruşturmayla karşı karşıyayız. İstanbul Başsavcılığı tarafından, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Çelik’in evinde ve arabasında arama kararı çıkarmış. Öğrenebildiğimiz kadarıyla FETÖ soruşturması çerçevesinde hakkında arama kararı çıkarılmış. Dün tarihli bir soruşturmadan bahsediliyor. Bunu kabul edebilmek mümkün değil. Türkiye'de yargının ve soruşturmanın hangi noktaya geldiğini bu çerçevede bu aramayla, bu soruşturmayla bir kere daha görüyoruz. Celal Çelik'i herkes bilir. FETÖ’nün en kudretli döneminde büyük bir cesaretle Ergenekon ve Balyoz gibi Fetullahçı çetenin yargı eliyle yaptığı kumpas davaları ve uygulamalara karşı direnmiş ve Yargıtay Teknik Hakimliği görevindeyken emeklilik hakkını almadan istifa etmiştir. Çelik yaşamının her döneminde FETÖ ile mücadele etmiştir. Bu soruşturmayı açan savcıları merak ediyorum FETÖ’nün en kudretli döneminde neredeydiler hangi tavrı sergilemiştiler ve bugün Çelik'i bu iftirayla ilişkilendirmenin peşine düşüyorlar. Böyle bir saldırıya pabuç bırakma niyetinde değiliz" şeklinde konuştu.

=========================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Report this video

Select an issue

Embed the video

Bülent Tezcan: "Komedi Gibi, Şaka Gibi Bir Soruşturma İle Karşı Karşıya"
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x60unn5" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above