Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Report TV - Zjarret, Emergjencat Civile: 11 vatra në 24 orë, i fiku shiu

11 months ago0 views

TXG8MkagApxY704

Report TV

Emergjencat Civile kanë bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit.

Sipas Emergjencave, në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës, 23 automjete zjarrfikëse, 150 personel nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë, dhjetëra banorë të zonave të prekura, efektivë të Policisë dhe FNSH, mbi 100 punonjës të Pyjores, të bashkive etj, të mbështetur nga helikopterë dhe avionë.

Po sipas Emergjencave Civile shiu i rënë natën e kaluar ka ndihmuar në shuarjen e zjarreve në pjesën më të madhe të territorit.

Specialistët e Emergjencave Civile, janë duke mbajtur situatën në monitorim të vazhdueshëm në të gjithë vendin.

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile, në Ministrinë e Punëve të Brendshme përsërit thirrjen ndaj të gjithë qytetarëve që në rast se konstatojnë zjarre, të njoftojnë menjëherë në numrat e emergjencave 112, 129 dhe 128.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Report TV - Zjarret, Emergjencat Civile: 11 vatra në 24 orë, i fiku shiu
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5wuczi" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above