Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Erken Hasat Yağlık Ayçiçeğine Talep Fazla

geçen yıl39 views

haberler

Haberler.com

Bereketli topraklarıyla ünlü Çukurova'da erken üretilen yağlık ayçiçeği, bitkisel yağ üreticilerinin ham madde ihtiyacının yerli kaynaklardan temin edilmesine katkı sağlıyor.
EREN BOZKURT -

Yılın ilk yağlık ayçiçeği hasadının yapıldığı Çukurova'da, yağışların ve hava koşullarının iyi gitmesi sayesinde artan verim, üreticiyi memnun ediyor.

Ülkenin ham yağ ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan ve bu sene 625 bin dekar alana ayçiçeği ekilen Adana'da, 300 bin ton civarında ürün bekleniyor.

Adana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, AA muhabirine açıklamada, kentte ayçiçeği ekiminin her yıl giderek arttığını söyledi.

Ayçiçeğinin, getirisinin yüksek ve buğdaya alternatif ürün olması nedeniyle tercih edildiğini belirten Tekin, "İlimizde geçen yıl 540 bin dekar alana ayçiçeği ekilirken, bu yıl ekim alanı 625 bin dekar oldu. İklim şartlarından dolayı verim daha da arttı. Haber

http://haberler.com/erken-hasat-yaglik-aycicegine-talep-fazla-9862105-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Erken Hasat Yağlık Ayçiçeğine Talep Fazla
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ujqvl" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle