Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Ora News – LSI-PDS, bashkë për të mbrojtur votat në 25 qershor

last year0 views

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Demokracia Sociale, firmosën një marrëveshje besimi, që konsiston në mbrojtjen e votave në 25 qershor. Marrëveshja u firmos nga kryetari i LSI-së Petrit Vasili dhe kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo.
Partia Demokracia Sociale dhe Lëvizja Socialiste për Integrim firmosën një marrëveshje jo shumë normale për politikën shqiptare, duke e cilësuar marrëveshje besimi dhe që konsiston në mbrojtjen e votave në zgjedhjet parlamentare.
Ish-aleati i Partisë Socialiste, Paskal Milo, është i zhgënjyer nga marrëveshja Rama-Basha, ndaj tha se votat e partisë së tij do ti mbrojë Lëvizja Socialiste për Integrim.
Milo: Marrëveshja që sapo u nënshkruar me kryetarin e LSI është një marrëveshje e natyrshme e dy partive tona që ndajnë vlera të përbashkëta dhe të gjithëanshme. Është një marrëveshje që institucionalizon një bashkëpunim që do materialzohet gjatë fushatës zgjedhore, gjatë procesit të administritmi të votave si dhe në perspektivë gjatë qeverisjes së ardhshme të vendit. Është një marrëveshje që nuk drejtohet kundër asnjë partie të tretë, por niset nga interesat për të zhvilluar zgjedhje të lira dhe të ndershme për të maksimalizuar rezultatin e partive tona dhe është parasëgjithash në interes të shqiptarëve.
Marrëveshje që garanton siguri për zgjedhjet e cilësoi dhe kryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i cili garantoi se do të mbrohen votat e PDS.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/pds-nuk-cregjistrohet-firmos-marreveshje-me-lsi-ne-per-25-qershorin/

Report this video

Select an issue

Embed the video

Ora News – LSI-PDS, bashkë për të mbrojtur votat në 25 qershor
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ssy74" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above