Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Rama: Vetingu, kusht për marrëveshjen - News, Lajme - Vizion Plus

last year0 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
Kryeministri Edi Rama, paralajmëroi se nëse procesi për ngritjen e organeve që do të bëjnë rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, nuk mbyllet brenda këtij muaji, marrëveshja politike me opozitën do prishet.Deklarata u bë një ditë pasi Komisioni parlamentar për organeve të vettingut, nisi punën.Në një takim me banorë të Kasharit, Rama vlerësoi paktin politik me opozitën, çka sipas tij, ishte një e mirë për demokracinë. Por nuk hezitoi të sulmonte PD-në, e cila sipas tij vazhdon të jetë në duart e Sali Berishës.Rama kërkoi votën për partinë që drejton, në mënyrë që ajo pas 25 Qershorit të ketë e vetme të paktën 71 mandate për deputetë, për të vijuar reformat për zhvillimin e ekonomisë së vendit.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Rama: Vetingu, kusht për marrëveshjen - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ssuct" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above