Advertising Console

  Ристо Вртев - Човек меѓу деца

  Repost
  Pincher Barnet

  by Pincher Barnet

  0
  249 views
  Risto Vrtev - Covek megu deca

  Фронтменот на групата "Архангел", Ристо Вртев, по успешниот концерт на Архангел на Скопски саем, 29.10.2005, направи нов проект-сингл насловен "Човек меѓу деца". За оваа песна покрај Вртев, ангажиран е и неговиот долгогодишен пријател, Трајче Симоновски-Тици, кој свири како басист во повеќе скопски бендови.
  Новата песната на Вртев е лирска приказна со негов препознатлив саркастичен стил.