Вибори в США: останній тиждень кампанії добігає кінця

  • 8 years ago
*Марк Девіс:” “Санта Барбара” американських виборів добігає кінця. Фінальний тиждень – хороший час для кандидатів схилити на свій бік тих, хто все-ще не визначився. З нами на зв‘язку наш кореспондент у Вашингтоні Штефан Ґробе. Штефане, які дані останніх опитувань?

Штефан Ґробе: Протягом останніх днів соціальні опитування збігаються в думці, що Гілларі Клінтон випереджає Дональда Трампа загалом по країні та в найбільш важливих штатах, але відрив скоротився. Чи це гарантія її перемоги – ні. Чи додає це певних коливань в маси – так. Ці вибори радше схожі на перегони Буша та Ґора в 2004 році, ніж на стрімку перемогу Барака Обами та Білла Клінтона. Деякі професійні спостерігачі за кампанією кажуть, що Ґілларі Клінтон таки “збере свій врожай” в Неваді, Північній Кароліні, Вірджинії та Пенсильванії, де вона наразі лідирує. Тоді Трамп, навіть маючи Флориду, Огайо, Вісконсін, Айову, Колорадо на Нью-Гемпшир, може “пролетіти”. Тож виборча ніч може й не мати сюрпризів.

Девіс: Дружина Дональда Трампа Меланія виступила з промовою, що їй не дуже властиво, в Пенсильванії. Що означає цей виступ.

Ґробе: Пенсильванія протягом десятиліть була головним оплотом демократів, а для республіканців вона ніколи не була цінною. Вони завжди вважали, що зможуть отримати цей штат, сподіваючись на голоси тамтешніх фермерів. Але востаннє вони виграли тут у 1988 році, тому зараз Трампу Пенсильванія дуже потрібна. Меланію відправили “працювати” в передмісті Філадельфії, де живе контингент білих освічених людей, котрі підтримують Клінтон. Якщо Трампу вдасться мінімізувати свої втрати в цій зоні, та якщо в самій Філадельфії явка афроамериканців буде низька, тоді шанси його зростають.”

Девіс: Зараз кампанія нагадує радше персональну перестрілку та взаємообвинувачення, аніж цивілізований спір. Чи є шанси, що це поливання брудом переросте в дещо гірше після оголошення результатів?

Ґробе: Марку, цього побоюються всі. Міністерство Юстиції заявило, що відправлять спостерігачів в п‘ять округів Північної Кароліни, а це чітка ознака їхнього занепокоєння. Особливо після підпалу вандалами баптистської “чорної” церкви в Міссісіпі під лозунгом “Голосуйте за Трампа”. Ку-клукс-клан, який підтримує Трампа, заявив, що пильно слідкуватиме за виборчими дільницями в Ричмонді, Філадельфії, Детройті, або навіть переконуватиме афроамериканське населення залишатися вдома, розповсюджуючи вулицями алкоголь та марихуану. Це сильно напружуваниме ситуацію, особливо, якщо відрив між кандидатами буде невеликий.”

Девіс: Штефане, на вихідних ми зустрінемося у Нью-Йорку, де обоє Клінтон та Трамп проведуть ніч виборів. Але Трамп буде не у своїй Трамп-тауер. Чому він не “облаштувався” у себе цієї важливої ночі?

Ґробе: Вперше обидві президентські кампанії добіжать кінця в одному місті, більше того – в хвилині пішки одне від одного. Чому Трамп буде не в своїй башті? Я думаю, вони хочуть вберегти бренд від згубного впливу кампанії та від потенційного програшу. Тому вони проведуть ніч виборів у готелі “Хілто

Recommended