One of these days:the best of Pink Floyd

fonz wenehenubun
91
4 395 views
  • Informatie
  • Exporteren
  • Toevoegen aan
Grupa została założona przez trójkę studentów School of Architecture Rogera Watersa, Ricka Wrighta i Nicka Masona w 1965 r. Dopiero później dołączył do nich Syd Barrett, który w zespole pełnił funkcję wokalisty i gitarzysty. Jednak w 1968 Syd z powodu postępującej schizofrenii i problemów z narkotykami został usunięty z zespołu a na jego miejsce przyjęto Davida Gilmoura. Podczas prac nad płytą The Wall z zespołu został usunięty Rick Wright. Następnie, na skutek animozji między Gilmourem i Watersem w 1983 ten ostatni opuścił zespół ogłaszając jego rozwiązanie. Jednak Gilmour wraz z Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem podjęli próbę reanimacji zespołu bez niego, i wydali w tym składzie jeszcze parę płyt, które odniosły ogromny sukces a w szczególności promujące je trasy koncertowe będące oprócz wspaniałej uczty muzycznej także niecodziennym widowiskiem pełnym efektów świetlnych.

Muzyka Pink Floyd często charakteryzowana jest jako rock progresywny lub art rock. Grupa stała się słynna z ambitnych tekstów, solidnie skomponowanej i strukturalnej muzyki, mistrzowskiego wykorzystania dźwięków pozamuzycznych i łagodnego brzmienia. Od roku 1996 do 2005 zespół pozostawał nieaktywny, w lipcu 2005 reaktywował się na jeden występ w swoim najbardziej charakterystycznym składzie, aby podczas serii koncertów Live 8 spróbować wpłynąć na obradujących uczestników szczytu G8.

7 lipca 2006 r. wskutek komplikacji cukrzycowych zmarł współzałożyciel grupy - Syd Barrett. 10 maja 2007 odbył się koncert poświęcony jego pamięci, zatytułowany Madcap's Last Laugh, na którym wystąpili m.in. wszyscy żyjący członkowie zespołu (jednak nie jako Pink Floyd - najpierw Roger Waters z muzykami towarzyszącymi, a w finale David Gilmour, Nick Mason i Rick Wright).

5 commentaar

°o° *haha* superbe, merci!
Door aitjieea 4 jaren geleden
it's a great group, thanks !!!!!!!!!
Door sharuka2 5 jaren geleden
sans conteste LE plus grand groupe de rock psychadélique. Le son du Floyd est incomparable et inimitable...
Door ROCAMBEAU 5 jaren geleden
i love the guitar solo off gilmour
Door dimmu4ever 6 jaren geleden
Excellent morceaux que jeme passe en boucle Merveilleux concert que ce Pulse 1994 One these day et les pti cochons gonflable terribles
Door Aymeric DELCROS 6 jaren geleden