Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Përmbytjet në Qarkun e Korçës

3 years ago0 views

TXG8MkagApxY704

Report TV

Ndërkohë në qytetin e Ersekës reshjet e dendura të shiut kanë bllokuar rrugën në hyrje të qytetit. Stuhia ka lene dhjetra fshatra pa energji elektrike. Si pasojë e erës së fortë dhe reshjeve të dendura kanë bërë që shumica e fshatrave të vuajnë mungesën e energjisë elektrike dhe rrugët të qëndrojnë të bllokuara si pasojë e daljes së lumenjve nga shtrati. Ndërkohë edhe ujësjellësi në yqtetin e e Ersekës ka dalë jashtë funksionit. Fusha e Korçes gjitahshtu e përmbytur.Shtabi i emergjencës është ngritur për të rehabilituar situatën dhe për të evakuuar banorët aty ku është e nevojshme

Report this video

Select an issue

Embed the video

Përmbytjet në Qarkun e Korçës
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x39a9bx" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above