Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Yunanistan resmen temerrüde düştü

3 yıl önce25 views

IMF’ye ödemesi öngörülen 1.6 milyar Euro’luk borç taksidinin son ödeme süresini geçiren Yunanistan bu sabah, IMF’ye borcunu ödeyemeyen ilk gelişmiş ülke olarak uyandı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), gece yarısından hemen sonra, Yunanistan’ın borç taksidini ödemediğini teyit etti. Yunanistan bu sabah resmen temerrüde düştü.

Yunan halkı pazar günü yapılcak referanduma kadar bankalardan sınırlı miktarda para çekerek hayatlarını sürdürecekler. Ancak bankalar bu sabah yalnızca kredi kartı olmayan emekliler için açıldı. Sabah saatlerinde panikle bankalara akıneden emekliler uzun kuyruklar oluşturdu.

Bu arada pazar günü yapılacak referandum öncesi Yunan halkı evet ve hayır seçimi arasında bölündü. Referandumda hükümete destek veren “hayırcı” gösterilerin yerini dün AB’de kalmak isteyen “evetçiler” aldı.

Syriza hükümetinin, IMF’ye olan borç taksidi ödemesi için sürenin dolmasına saatler kala Brüksel’e yaptığı son teklife de Euro Bölgesi maliye bakanlarından ‘Hayır’ yanıtı geldi. Atina

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Yunanistan resmen temerrüde düştü
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x2w56r6" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle