Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

گرامیداشت قربانیان سقوط هواپیمای مسافری در شرق اوکراین

4 سال پیش4 views

در آمستردام هلند روز دوشنبه مراسمی ملی در گرامیداشت یاد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافری MH17 مالزی برفراز شرق اوکراین، برگزار شد. در این مراسم حدود ۱۶۰۰ تن از بستگان قربانیان و نیز مارک روته نخست وزیر و ویلم الکساندر پادشاه هلند شرکت داشتند.

از ۲۹۸ سرنشین کشته شده هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که در تاریخ ۱۷ ژوئیه سال جاری سقوط کرد، ۱۹۳ نفر یعنی دو سوم آنها هلندی بودند. نخست وزیر هلند پیش از این بر ضرورت تکمیل تحقیقات توسط منابع مستقل تاکید کرده بود.

با سقوط این هواپیما در منطقه تحت کنترل شبه نظامیان جدایی طلب شرق اوکراین، این شبه نظامیان و حامی آنها یعنی دولت روسیه از سوی دولت اوکراین و برخی منابع دیگر در مظان اتهام اقدام به ساقط کردن این هواپیما قرار گرفتند.

روند تحقیقات که دولت هلند در آن نقش برتر دارد هنوز پایان نیافته و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تازه ترین اظهار نظر خود بار دیگر دولت اوکراین را مسئول سقوط هواپیما دانسته است.

در بین سرنشینان هواپیمای مسافری MH17 که برای گذراندن تعطیلات تابستانی از آمستردام به مقصد مالزی پرواز می کردند، تعداد زیادی کودک نیز وجود داشتند.

Report this video

Select an issue

Embed the video

گرامیداشت قربانیان سقوط هواپیمای مسافری در شرق اوکراین
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x29t1jp" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above