Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Japon ekonomisi beklentilerin üzerinde büyüdü

4 yıl önce10 views

Japon ekonomisinin yılın ilk çeyreğindeki büyüme oranı tahminlerin üzerinde gerçekleşti. Yüzde 5.9 oranında büyümesi beklenen Japon ekonomisinin büyüme oranı yüzde 6.7 açıklanarak beklentilerin üzerine çıktı.

İş dünyasında yatırım harcamalarının da artış göstermesiyle, ülkede Gayri safi yurtiçi hasıla ilk çeyrekte 1,5’den 1,6’ya yükselirken sermaye harcamalarında artış oranı yüzde 4,9’dan yüzde 7,6’ya tırmandı.

Tüketim vergisindeki artış öncesi, hanehalkı harcamalarındaki hızlanma, özel sektör harcamalarını da yüzde 2,1’den 2,2’ye çekti. Hane halkı harcamaları beş ay içerisinde yüzde 2.3 arttı.

Tüketim vergisi yüzde 5’in üzerine çıkmadan, Japon halkı araba, elektronik ve beyaz eşya gibi dayanıklı tüketim mallarına akın etti.

Tüketim vergisi 1 Nisan 2014 tarihinde beklentileri doğrulayarak yüzde 8 oldu. Hükümetin bu kararı ise sosyal koruma sistemini rahatlatma ve yükselen kamu borcunu kontrol altına alma kapsamında gerçekleşti.

Japonya’da Kabine tarafından yapılan açıklamada ise ülkenin cari açığının Nisan ayında daraldığı kaydedildi.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Japon ekonomisi beklentilerin üzerinde büyüdü
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x1yydsj" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle