Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Sevimli lemurların yaşam hikayesi film oldu

4 yıl önce520 views

İnanılmaz bir doğa doğa hikayesinin anlatıldığı Lemurlar Adası: Madagaskar filmi beyaz perdedeki yerini aldı.

Oscar ödüllü Morgan Freeman‘ın karizmatik sesiyle anlattığı film, 3D kameralarla çekildi. Hikaye Dr. Patricia Wrigt‘ın, milyonlarca yıl önce Madagskar’a gelerek bir hayli değişen ve şu an nesli tükenmekte olan lemurlara yardım görevi ile başlıyor.

Dr. Patricia Wrigt filme konu olan bu sempatik hayvanları anlattı:

“İndri diye adlandırılan olağanüstü bir hayvanımız var. İndrinin bugün yaşayan lemur türünün en büyüğü olduğuna inanılıyor. Ayrıca inanılmaz bir şarkıcı, opera gibi.”

“Sifakaları danseden lemurlar olarak adlandırıyoruz. Bu tür, yerde çok güzel dans edebilir, ağaçtan ağaca atlayabilir, dev sıçramalar gerçekten mükemmel hayvanlar.”

“En küçüğünden en büyüğüne bütün lemurların bir tane ortak özelliği var:Hepsinde dişi üstün. Dişiler lider durumda. Dişiler nereye gidileceğini, ne yenileceğini ve nerede oturulacağının kararını verir.”

Madagaskar‘ın Ranomafana Ulusal parkı 1991’de bu nesli tükenmekte olan hayvanların korunması için açıldı.

Lemurlar Adası: Madagaskar filmi Kuzey Amerika’da 4 Nisan’da IMAX salonlarında gösterime girdi. Bu muhteşem doğa hikayesinin anlatıldığı filmin dünya genelinde gösterimi için henüz bir tarih açıklanmadı.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Sevimli lemurların yaşam hikayesi film oldu
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x1mkaho" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle