Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

CHP final yürüyüşü

4 yıl önce141 views

fozcan

Fatih Özcan

Partiler, final yürüyüşleriyle seçim faaliyetlerini noktaladı

Ülkede ve ilimizde soluk soluğa süren, bataklıkta debelenen AKP için varlık-yokluk meselesi olan, PKK ve BDP için nihai amaçları olan ayrı devlete varan yolda önemli bir köşebaşı durumundaki özerklik için belirleyici öneme sahip, ülkede ayağı Türkiye toprağına basan, ipini koparmamış, aklıselim herkes için son 50 yılın en önemli, en belirleyici ve en stratejik seçimi olan 30 Mart yerel seçimlerinin arifesinde, herkes eteklerindeki son taşları döktüler; birer psikolojik savaş enstrümanı olarak herkes toplayabildiği kadar vatandaş topluluklarıyla son faaliyetlerini, final yürüyüşlerini gerçekleştirdi.
Ülkede ve ilimizde soluk soluğa süren, bataklıkta debelenen AKP için varlık-yokluk meselesi olan, PKK ve BDP için nihai amaçları olan ayrı devlete varan yolda önemli bir köşebaşı durumundaki özerklik için belirleyici öneme sahip, ülkede ayağı Türkiye toprağına basan, ipini koparmamış, aklıselim herkes için son 50 yılın en önemli, en belirleyici ve en stratejik seçimi olan 30 Mart yerel seçimlerinin arifesinde, herkes eteklerindeki son taşları döktüler; birer psikolojik savaş enstrümanı olarak herkes toplayabildiği kadar vatandaş topluluklarıyla son faaliyetlerini, final yürüyüşlerini gerçekleştirdi. Burdur’da esas mücadelenin cereyan ettiği AKP, CHP ve MHP görkemli yürüyüş kolları oluşturdular.

CHP final yürüyüşü
CHP final yürüyüşü, saat 11,00’den akşamüzeri 15,30’a kadar devam eden, yeni otogarın yanında TOKİ önünden Tugay’a, sonra BURKENT’ten şehre tam bir maraton yürüyüşü oldu. Tam 3,5-4 saat boyunca yürüyen CHP kitlesi başından sonuna kadar coşkusunu, heyecanını, kalabalığını yitirmeyerek takdire şayan oldu.
Ancak biraz sıkışık düzen oluşturmaları korteji ve bunun başından sonuna kadar uygulamaları büyüklük kapsamında psikolojik savaş aracı özelliğinden fire verilmesine neden olduğu söylenebilir.

AKP final yürüyüşü
AKP’nin final yürüyüşü bir gerçeği de gözler önüne serdi. AKP, tamamen hani o fakirleştirerek köleleştirdiği en alta bastırılmış, makarna paketleri ve kömür çuvallarıyla oylarını topladığı kitleyle başbaşa kalmış görünüyor. Eskiden karma bir kitlesi vardı. Şimdi davranışlarıyla, edalarıyla, giyim kuşamlarıyla, tarzlarıyla tamamen toplumun o en alt tabakasının, hani o yardım paketleriyle arsızlaştırılmış, eskiden utanarak sıkılarak alınan yardım paketlerini ibiş ibiş gülerek almaya başlayan kitleyle başbaşa kalmış görünmektedir.
Bir de masa ve kasaların gidecek olması iyice görgüsüz yapmış AKP'lileri. Sevindirik olmuşlar, tamamen şov gösterilere bel bağlar hale gelmişler. Sebahattin Akkaya'yı omuzlara kaldıracak kadar!
Öte yandan Vekil Özçelik'i göremedik yürüyüşte. Kamuoyunda dillendirildiğine göre vekilin babası Akkaya'nın kazanmaması için elinden geleni ardına koymuyormuş; acaba Erman'ın açıklamalarından sonra Akkaya'yı o da mı terketti diye düşünmeden edemiyor insan. Akkaya'nın yanında sadece İl Başkanı Ekici kalmış görünüyor.

MHP final yürüyüşü
En görkemli yürüyüşlerden birini de MHP gerçekleştirdi. Kortejleri CHP'den az olmasına rağmen kortej düzenini iyi bildiklerinden ve seyrek yerleştiklerinden oldukça kalabalık gözüktüler.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

CHP final yürüyüşü
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x1kfkby" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle