Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Beğen
Daha sonra izle
Paylaş
Ekle

Ukrayna'da 40 bin kişi silah altına alınıyor

4 yıl önce27 views

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan Kırım gerilimi savaş senaryolarını gündeme getiriyor. Ukrayna parlamentosu, 45 gün boyunca devam edecek kısmi seferberlik ilan etti. Bu çerçevede ülke silahlı kuvvetlerine ve Milli Muhafız Birliği’ne 20‘şer bin gönüllünün alınması planlanıyor.

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, ülkelerini savunmaya hazır olduklarını mesajı verdi: “Önümüzdeki birkaç gün içinde savaşa hazır bir birimimiz olacak. Savaşmak istemiyorlar ancak Ukrayna’nın sınırlarını korumak için kararlılar. Zafer Ukrayna’nın!”

Gönüllüler askeri kamplarda eğitimden geçiriliyor. Kiev’de oturan eski koruma görevlisi Yan da onlardan: “Bizden başka kimse bu ülkeyi korumayacak. Ukrayna vatandaşları olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Kısmi seferberlik kararında, Ukrayna’nın iç meselelerine Rusya’nın karışması sonucunda ülkedeki iç siyasi durumun kötüleşmesinden dolayı bu adımın atıldığı ifade edildi.

Bakanlar Kurulu, önceki gün savunma alanına yaklaşık 600 milyon Dolar ek ödenek ayrılmasını kararlaştırmıştı.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Ukrayna'da 40 bin kişi silah altına alınıyor
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x1hxcw6" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle