Advertising Console

  „Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI” cz.2 - film dokumentalny na jubileusz 20-lecia telewizji Polonia1

  Publikuj
  polonia1

  przez polonia1

  20
  287 odsłon
  Dokument „Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI” opowiada o początkach działalności telewizji Polonia1. Twórcą filmu jest Andrzej Tadeusz Kijowski.

  Polonia1 ruszyła w marcu 1993 roku i jest obecnie najstarszą działającą nieprzerwanie polską stacją komercyjną. Wiele programów zaistniało na polskim rynku właśnie dzięki Polonii 1. Swoje kariery rozpoczynały tu także obecne gwiazdy telewizji. Wśród gości wspominających swoją współpracę ze stacją zobaczymy między innymi: Jacka Koskowskiego, Urszulę Rzepczak, Grzegorza Piekarskiego, Katarzynę Królak-Wyszyńską, Andrzeja Tadeusza Kijowskiego, Tomasza Michnowskiego, Jarosława Kreta, Grzegorza Kalinowskiego, Eryka Dankwę i Tomasza Wichnowskiego.

  „Tysiąc bez mała pięknych dni – spędziłem w telewizji Polonia 1. Od tego czasu minęło już dwadzieścia lat. A ja wciąż nie zapomniałem ani jednej chwili tej niezwykłej przygody. Spisałem co się dało opowiedzieć w czterotomowym "Opisie Obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004", którego tom drugi "A Teraz Konkretnie" w całości poświęciłem dziejom stacji Polonia 1. Ale o telewizji nie sposób tylko mówić - to trzeba pokazać. Film dokumentalny o tamtych czasach od dawna był moim marzeniem. Zawsze miałem instynkt archiwisty i to się przydało. Okazało się, że nie ja jeden ocaliłem stare nagrania, przy pomocy, których zdołaliśmy odtworzyć ten niezwykły czas. Czas po którym pozostały zaskakujące dzisiaj aktualnością nagrania i w którym rodziły się talenty polityczne oraz dziennikarskie do dziś obecne w rządach i mediach. Sądzę, że oglądając ten film niejeden widz pomyśli, iż dwadzieścia lat to w gruncie rzeczy tylko jedna, krótka chwila.” – mówi Andrzej Tadeusz Kijowski