Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Beğen
Daha sonra izle
Paylaş
Ekle

Muhammed Suresi, 4. ve Tevbe Suresi, 5. Ayetlerinin Tefsiri

5 yıl önce1.2K views

A9TV

A9 TV

ADNAN OKTAR: Muhammed Suresi’ndeki “artık kâfirlerle karşılaştığınız zaman onları güçsüz zayıf bırakıncaya kadar boyunlarına vurun” Tevbe Suresi, 5. “Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın). Gözetleme yerlerinin hepsine oturun (onları gözaltında tutun). Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve namaz kılar ve zekât verirlerse o takdirde onların yolunu serbest bırakın. Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.” Bir savaş var. Müslümanları gördükleri yerde kadınları kesiyorlar müşrikler o dönemde. Kadınların karınlarını yarıyorlar. Çocukları boğazlıyorlar. Müslüman hanımların ırzına geçiyorlar. Müslümanlar adeta bir muhasara altında her yerde. Adamlar laf söz dinlemiyor, Allah “onlara karşı kendinizi savunun” diyor ayette. Meşru savunma ayetleridir bunlar. Yoksa gece gündüz gidip herkesi doğrayın anlamında değil bu ayetler. Bir saldırı var. Galiz bir saldırı var. Müslümanlar ne yapacağına karar veremiyor. Allah “kendinizi savunun” diyor. “Tutuklayın, yakalayın, gerekirse öldürün” diyor Allah. Ayet bu, hükmü bu. Adam kılıcı çekmiş, boynunu vuruyor, doğruyor zaten. Kesiyor seni, çocuklarını kesiyor, sana doğru geliyor. “Yapabiliyorsan tutukla” diyor Allah. Bak “tutuklayın” diyor. “Ve onları yakalayın” Mümkünse yakalayın. “Onları muhasara edin” Kuşatın etraflarını. Durdurmaya çalışıyorsun bela akıyor yani. “Gözetleme yerlerinin hepsine oturun” onları gözetleyin yani yakalamak için. Çünkü ani baskın yapıyor kalleşçe, kahpece baskın yapıyorlar. “Onları gözaltında tutun” gözaltına alın tutabiliyorsanız. “Bundan sonra eğer tövbe ederlerse” diyor Allah. Yani Allah bizi affetsin diyor, “namaz kılar ve zekât verirlerse” çünkü güven verici olmuş oluyor o zaman“o takdirde onların yolunu serbest bırakın.” Öldürmeyin o zaman diyor. Ne yapılabilinir bunun dışında. Adam seni doğruyor, kesiyor. Allah kendinizi savunun diyor. Oluyorsa da tutuklayın diyor. Durdurabiliyorsanız, yapabiliyorsanız tutuklayın diyor.

AYLİN KOCAMAN: Bir önceki ayette de Hocam inşallah “sizden ellerini çekerlerse ve barış şartlarını size bırakırlarsa zaten”

ADNAN OKTAR: Şimdi Müslüman bırakmayacak adam. Doğruyor psikopat. Tutuklayamıyorsa öldürüyor. Adam saldırıyor, devam ediyor saldırmaya. Yaralamayla da durmuyor adam. Ancak ölümle duruyor. Onda da Allah “öldürün o zaman” diyor.  O devirdeki o savaş için söylenen bir hüküm bu.  Yani sürekli de yapın demiyor Allah. O dönemde Müslümanlar ne yapacaklarını bilmiyorlar. Yani karar vermemişler. Allah “bu şekilde yapacaksınız” diyor. Konu bu. 

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Muhammed Suresi, 4. ve Tevbe Suresi, 5. Ayetlerinin Tefsiri
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x180yw5" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle