Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Yavuz Sultan Selim köprüsünün açılışı çok güzel olmuş.

5 yıl önce391 views

A9TV

A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’de her gün güzellik, her gün bir iyilik oluyor. Her şey güzele doğru gidiyor. Hayret edilecek bir bereket milletin üstünde. O köprünün açılışını kısaca gördüm bir ara çok güzel. Cumhurbaşkanımız besmele çekmiş açarken o kısmı görmedim. Mehter vardı.

DİDEM ÜRER: Evet dua ettiler.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah, çok güzel. Yavuz Sultan Selim Köprüsü. Süper, isimde güzel. Tayyip Hocam’a helal olsun, maşaAllah, çok güzel.

Didem Hocam dinliyorum.

DİDEM ÜRER: Hocam aynı zamanda İstanbul Müftüsü Kuran’ı Kerim okudu açılışta. MaşaAllah. Ve çok uzun dua ettiler orada bulunanlar.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. “Osmanlı ruhu yeniden canlanıyor” nerede bu, hangi site?

DİDEM ÜRER: En Son Haber sitesinde.

ADNAN OKTAR: “Osmanlı ruhu yeniden canlanıyor.” “Laikleri ürkütecek sahneler” niye laikleri ürkütsün? Tarihimiz ne güzel. Var mı onun filmi, duanın okunduğu? Tamam, bulursanız sonra gönderin. Çok güzel. Dua güzel, mehter güzel niye laikleri ürkütsün? Türkiye hep laik kalacak. Kuran laikliği savunuyor. Laiklik demek; dinsizin de, dindarın da hakkının teslim edilmesi, dindarın da dinsizin de birinci sınıf vatandaş olarak hür ve özgür olarak yaşaması, fikirlerine kimsenin müdahale etmemesi. Bunun bekçisiyiz.  Bu düşüncenin bekçisiyiz.

 DİDEM ÜRER: Açılıştaki mehterin videosu var, eğer isterseniz. Ortalığı inletmiş mehter.

ADNAN OKTAR: Olur dinleyelim. 

VTR- Yavuz Sultan Selim Köprüsünün Açılışı ve Mehter

ADNAN OKTAR: Çok güzel çok. Tayyib Hocam yani işi bitirdi. Allahualem Başbakanlığı garanti, inşaAllah. Ama o üç meselesini hemen en kısa sürede halletsin, kamuoyuna açıklamada bulunsun Tayyib Hocamız. Üç ne demek? Profesör oluyor, seksen yaşına kadar profesörlük oluyor. Gücü kuvveti yettikten sonra, imkanı olduktan sonra ne mahsuru var? Tecrübeli bir Başbakan, tecrübeli bir siyasetçi, tecrübesi iyice gelişecek, bilgisi iyice gelişecek hadi bana eyvaAllah! Böyle bir şeyin olması doğru değil. EyvaAllah desin bu güzel, fakat tecrübeli bir insanın, bilgili bir insanın imkanlarını en iyi şekilde kullanması gerekir. Mesela adam ordinaryus profesör oluyor, artık ayakta duramıyor, daha hala üniversitede Hocalık yapıyor. Tecrübeli bilgili bir insansın, bayağı başarılı bir yöneticisin, dünyaca da seviliyorsun, saygı duyuluyor, millet de destekliyor. Yeni maceraya girmiş oluruz o zaman. Biz Tayyip Hocam’ın şahsiyetine oy veriyoruz. Benim şahsi desteğim o yüzden. Çünkü bu dirayet meselesi, kararlılık meselesi. Biri bir şey dedi mi hemen cevabını vereceksin. Atak olacaksın. Bak Allah’ı anmada korkmuyor. Daha önce liderler “Allah” derken titriyordu birçoğu. Diyemiyorlardı. Mehter takımı getiremiyor, korkuyor, çekiniyor. Mesela “ya Allah, bismillah” diyemiyor. Laiklik tabii ki Türkiye’nin güzelliği, her düşüncede kardeşimiz olacak, hepsi birinci sınıf vatandaşı olacak. Alevi’si, Kürt’ü, Çerkez’i, her mezhebi, her ırkı hepsi aynı güzellikte, aynı rahatlıkta yaşayacak. Hristiyan’ı, Musevi’si.  Vatan hepimizin, hepimizin hakkı aynı. Hepimizin payı aynı.

Evet, Didem Hocam.

DİDEM ÜRER: Hocam, köprünün A şeklinde kuleleri olacak ve dünyanın en uzun kuleleri olacakmış.

ADNAN OKTAR: A şeklinde. Allah Allah, çok manidar. Hadi bakalım, inşaAllah.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Yavuz Sultan Selim köprüsünün açılışı çok güzel olmuş.
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x180yao" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle