Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Yavuz Sultan Selim köprüsü hükümetimizin muazzam hizmetidir.

5 yıl önce122 views

A9TV

A9 TV

DİDEM ÜRER: Üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesi eleştiriliyor Hocam. “Yavuz Sultan Selim’in, Alevilere karşı olumsuz bir muamele içinde olduğunu, hatta birçoğunu öldürttüğü, bu nedenle bu isimden Alevi kardeşlerimizin rencide olacağı” söyleniyor. Cumhuriyet Gazetesi de köprünün temelinin atılması haberini “katliam köprüsü” manşetiyle verdi.     

 ADNAN OKTAR: Yok canım olur mu? Köprü hükümetin muazzam bir icraatı. Sırf şundan bile Ak Parti iktidar olur. Sırf bu köprü olayından bile iktidar olur. Bir Mehter getirteceksin, oraya dualar okunacak, tekbirlerle açılış konu bitmiş. Bu durumda Ak Parti’nin şahlanacağı açık. Kardeşim eğer o kafayla gidersen sen, hiç kimseyi bulamazsın isim verecek, o mantıkla. İyi yönlerine baksana sen Yavuz Sultan Selim’in. Alevilere karşı ters davranmış olabilir, tamam. O onun günahı. İyi yönleri yok mu? Milyonlarca. Eğer yanlış yönüyle bir insanı biz tarihten silmeye kalkarsak, tarihte peygamberler dışında hiç kimse kalmaz söyleyeyim. Hatalarıyla eğer silmeye kalkarsak, hiç kimse kalmaz. Böyle kafa olmaz. Yavuz Sultan Selim, mübarek muhterem bir Osmanlı padişahı. Allah rızası için hizmet etmiştir. Hocalar yanlış yönlendirmiş olabilir. O devirdeki Sünni âlimler kim bilir ne dediler? Kim bilir ne fitneler çıkardılar? O da o belanın içine düşmüş demek ki. Hâlbuki, Alevi kardeşlerimizi kucaklaması lazımdı, bağrına basması lazımdı. Günahı boynuna. Ahirette hesabını verecek. Ama yaptığı bunca güzellik de unutulamaz. Öyle bir mantıkla bakamayız. Bak diyorum, peygamberlerin dışında hiç kimse kalmaz. Öyle bir bakış açısı, samimiyetsiz. Var tarihte birçok insanın hatası olabilir, birçok eksiği olabilir. Falanca padişaha diyor, “o da şarap içiyordu” diyor. Bilmem ne padişah o diyor “kardeşini öldürtmüştü.” Öbürünü diyorsun işte “falanca yere savaş yapmıştı.” Padişahlar bir kere hemen hemen hepsi bir savaş içine girmiş. Savaşta mutlaka adam ölüyor. Bir kişi bile ölmüş olsa, diyeceksin ki o adamın ölümüne sebep oldu. Onun ismini kullanamayız diyeceksin. Olur mu öyle şey? Öyle mantık olmaz.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Yavuz Sultan Selim köprüsü hükümetimizin muazzam hizmetidir.
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x180y4h" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle