Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Beğen
Daha sonra izle
Paylaş
Ekle

İttihad-ı İslam Hz. Mehdi (as) ile olur.

5 yıl önce15 views

A9TV

A9 TV

DİDEM ÜRER: Hocam, Yeni Şafak Gazetesi’nden Akif Emre, İttihad-ı İslam ile ilgili güzel bir yazı yazdı; “Tüm bu yaşanan acı verici insanlık halinden çıkmak, insanları, milletleri, devletleri, sarsmak için güçlü bir sese ihtiyaç var, İslam dünyasının. Adeta sur üflenircesine inandıkları dini yeniden hatırlatacak, ihtar edecek güçlü bir soluk yeniden İttihad-ı İslam vakti. Entelektüel kaygılardan çok, daha öncelikli olarak zulmete karşı yeniden kardeşliğe, umuda, İttihad-ı İslam’a çağırma vaktidir” dedi.     

ADNAN OKTAR: İttihad-ı İslam ama nasıl olacağını söylememiş Hoca. İttihad-ı İslam, Abdülhamit’ten itibaren bütün ulema sürekli İttihad-ı İslam’a çağırdılar. Ama mesela Bediüzzaman onlardan farklı olarak diyor ki “İttihad-ı İslam, ancak Hz. Mehdi (a.s) ile olur” diyor. Açık açık söylemiş. Peygamberimiz (s.a.v) siz “İttihad-ı İslam’ı oluşturacaksınız” demiyor. “Hz. Mehdi (a.s) ile İttihad-ı İslam olacak” diyor. “Allah yapacak İttihad-ı İslam’ı” diyor. “Siz, ancak Hz. Mehdi (a.s)’a yardımcı olacaksınız” diyor. Başsız İttihad-ı İslam, zaten pratikte yok demektir. Yani başı yok bir gövde var, bu ölüdür. “Gövdeyi oluşturduk” diyor, ölüyü oluşturmuşsun sen. Şu an zaten İslam âlemi İttihad-ı İslam’ı oluşturmuş ama paramparça. Resmi olarak çok fazla İslam Birliği var. Hz. Mehdi (a.s)’sız olmaz. Haşa, Allah’a akıl vermeye kalkıyorlar. Haşa, Allah’ın yaptığını beğenmiyorlar, “biz daha iyisini yaparız” diyorlar, “biz siyasetle yaparız kafa kullanırız.” Yapamazsın sen. Peygamberimiz (s.a.v) açıkça söylemiş; “Hz. Mehdi (a.s) ile Hz. İsa Mesih (a.s) ile.” “Yok illa biz yaparız.” Kardeşim yüz yıldan beri sürünüyorsun. Niye sürünüyorsun o zaman yüz yıldan beri? Onun için Akif Emre kardeşimiz burada konuyu anlatmış, bedeni oluşturmuş ama başı koparmış. Baş koptuğunda, bedeni öldürdün demektir.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

İttihad-ı İslam Hz. Mehdi (as) ile olur.
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x180y43" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle