Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Beğen
Daha sonra izle
Paylaş
Ekle

2013 Yılı Fakir Baykurt Ödülü Ali Bozkurt’a Verildi

5 yıl önce118 views

fozcan

Fatih Özcan

2013 Yılı Fakir Baykurt Ödülü Ali Bozkurt’a Verildi

Ödül Töreni Öncesinde Yeşilova
İlçesinde, Yeşilova Belediyesi İle Eğitim
İş İşbirliği İle Fakir Baykurt Parkı Törenle Açıldı

Eğitim-İş sendikasının gelenekselleştirdiği, öğretmen örgütçülüğünün büyük önderi, TÖS Genel Başkanı, köy edebiyatının temsilcisi Fakir Baykurt adına düzenlediği geleneksel onur ödülünün ikincisi bu yıl, eski TÖBDER ve Eğit-Der Genel Başkanı Ali Bozkurt’a verildi. Ödül öncesi Yeşilova Belediyesi’nin yaptırdığı Fakir Baykurt Parkı ve bu park için Eğitim İş’in yaptırdığı Fakir Baykurt Rölyefinin açılışı gerçekleştirildi.

Ödül Töreni Etkinliği Serenler’de Gerçekleştirildi
Fakir Baykurt Onur Ödülü töreni ve Eğitim-İş’in 8. Kuruluş Yıldönümü etkinliği ise Serenler Otel’de gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Burdur Şube Örgütlenme Sekreteri Özlem Göncü’nün yaptığı törende, Fakir Baykurt’un hayat hikâyesinin anlatıldığı sinevizyon ile Eğitim-İş’in kuruluş sinevizyonunun gösterimi yapıldı.

Eğitim İş, TÖS; Eğitim İş, Fakir Baykurt’tur
Açılış konuşmasını yapan Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, TÖS’ün mirasını kendine ilke edinen, TÖS’ün çizgisinden ilerleyen Eğitim-İş’in, TÖS’ün unutulmaz önderi Fakir Baykurt’u gelecek kuşaklara anlatmak için onun adına her yıl onur ödülü verdiğini belirterek, “öğretmen örgütçüsü denince aklımıza Fakir Baykurt geliyor. Mücadele denince, TÖS denince, unutulmuş Anadolu köylüsü denince aklımıza o geliyor. Örnek ve önder öğretmen, yalın, abartısız Atatürk devrimcisi denince o aklımıza geliyor. Eğitim-İş, TÖS; Eğitim-İş Fakir Baykurt’tur. Bu nedenle Fakir Baykurt Onur Ödülü’nü düzenledik. Bu yıl ikincisini verdiğimiz ödülümüzün ise Fakir Baykurt’la aynı idealleri paylaşan, aynı değerler için savaşan, TÖBDER’in değerli Başkanı Ali Bozkurt’la daha da anlamlanacağını düşündük” şeklinde konuştu.

Daha sonra ilk Eğitim-İş’in Genel Başkanı Dr. Niyazi Altunya, Ali Bozkurt’u anlatan bir konuşma yaptı. Ardından Fakir-Der’in Onursal Başkanı Akbaş Fakir Baykurt’u anlattı.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Ali Bozkurt’un törende okunmak üzere yazdığı mektup Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık tarafından okundu. Genel Başkan Demir, sağlık sorunları nedeniyle törene katılamayan Ali Bozkurt’un ödülünü, kendisine teslim edilmek üzere Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık’a takdim etti.

Ödül törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, ODTÜ Öğretim üyesi, sendika uzmanı, İP Merkez Karar Kurulu ve Emek Bürosu Başkanı, Aydınlık köşe yazarı Yıldırım Koç, CHP İl Başkanı Süleyman Erman, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Orhan Akın, Emekli Sen ve Ulusal Eğitim derneği Şube Başkanı Fatih Özcan, BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan, Eğitim İş Burdur Şube Başkanı Bülent Yamacı ve Antalya, Isparta, Denizli, Bursa, Balıkesir, Aydın Şube Başkanları ile Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Ödül töreninin ardından kokteylli fotoğraf sergisi gezildi.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

2013 Yılı Fakir Baykurt Ödülü Ali Bozkurt’a Verildi
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x15vel8" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle