Upload

Železniční muzeum ve Zlonicích

Jack Addams

by Jack Addams

38
101 views
  • About
  • Export
  • Add to
Železniční muzeum ve Zlonicích (Toulavá kamera)

Členové Klubu železničního muzea ve Zlonicích začínali se svou láskou vesměs jako železniční modeláři. Jenže pak se vrhli do sbírání strojů a zařízení, které se jim domů nevešly a výsledkem je unikátní muzeum, které našlo azyl v prostorách statku.
Návštěvníci si tu mohou prohlédnout skoro všechno, co má s kolejemi a vlaky něco společného, nejzajímavějšími exponáty jsou ale samozřejmě babičky lokomotivy. Většina z nich jezdívala v cukrovarech, takže jsou už na první pohled jiné než ty, které vozívaly cestující či náklady mimo fabriky. Unikátem je dieselová lokomotiva z roku 1955, která je nejstarší dochovanou z výroby pražského ČKD. A zaujmou vás určitě i hradla a stavědla. Tomu nejstaršímu je už přes sto let a sloužilo jako vzor pro výrobu těchto zabezpečovacích zařízení v celé monarchii.

súvisí aj s / associated also with:
železnica železnice zeleznica zeleznice parní parný Steam vlak vlaky Train Trains Railway Railroad motorový motorové motorová rušeň rušne lokomotiva ČSD železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun ČD SŽDC
České dráhy
tovar nákladný nákladné nákladní Freight
železničná časť železniční část Railway Part česky Czech
železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory

0 comments