Advertising Console

  Indiánské léto (1995, železniční část, CZ)

  Repost
  Jack Addams

  by Jack Addams

  45
  445 views
  Indiánské léto (1995, železniční část, CZ)
  železniční část:
  00'00" - 02'20"
  60'35" - 62'12"

  Drama

  Česko, 1995, 65 min

  O dívčím poznání, proměně a zasvěcení.
  Komická bajka o dvou nezletilých sestřenicích a jejich letní proměně. Křehce krutý příběh přistihuje obě hrdinky spolu s jejich chlapeckými protějšky v bezradně komických a trapných situacích vydaných napospas všednodenní prázdnotě a tápavému hledání prvních milostných prožitků. Indiánským létem se českému filmu poprvé ukázal a do širokého povědomí zapsal nejen režisér a scenárista v jedné osobě Saša Gedeon, ale také obě debutující herečky Tatiana Vilhelmová a Klára Issová.
  Uzavřená a samotářská dospívající Klára tráví konec léta u babičky se svou sestřenicí Marií, která je jejím pravým opakem. Na místní diskotéce se Klára seznámí se dvěma chlapci usilujícími o Marii a křehký příběh dospívání začíná...
  Typ filmu: komedie, romantický
  Země: Česká republika
  Režie: Saša Gedeon
  Scénář: Saša Gedeon
  Hrají: Tatiana Vilhelmová (Marie), Klára Issová (Klára), Robert Štěpánek (Vari), Jiří Ployhar (Idol), Olga Karásková (Babička)

  Ve vlaku, na zpáteční cestě domů, vzpomíná Klára na pobyt v babiččině venkovském domku, kde prožila se sestřenicí Marií několik posledních prázdninových dnů. Návštěvy místní diskotéky i noční procházky lesem v doprovodu zkušeně se tvářících mladíků jsou pro nejistou a přecitlivělou dívku trochu hořkými životními zážitky. Bude to asi ještě nějakou dobu trvat, než se s nimi vyrovná?

  http://www.csfd.cz/film/3288-indianske-leto/
  http://www.fdb.cz/film/indianske-leto/9112
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Indi%C3%A1nsk%C3%A9_l%C3%A9to_%28film%29
  http://www.imdb.com/title/tt0113420/
  http://www.sms.cz/film/indianske-leto-1

  súvisí aj s / associated also with:
  železnica železnice zeleznica zeleznice vlak vlaky Train Trains Railway Railroad rušeň rušne lokomotiva ČSD železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun ČD SŽDC
  železničná časť železniční část Railway Part česky Czech
  železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory