We use cookies to offer an improved online experience and offer you content and services adapted to your interests.
By using Dailymotion, you are giving your consent to our cookies.
Check Out The Latest Videos From Comic-Con 2014 Watch the videos
Videos tagged albania
Added by Top Channel Albania 1 hour ago
Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, njëherësh kryetar i mazhorancës parlamentare, se promovon elementët kriminalë në partinë e tij.
16 views
Added by Top Channel Albania 10 hours ago
Që në momentin e përvijimit të skenarëve të para të rrëzimit të MH17-s mbi Ukrainën lindore, u hodh në mënyrë të pashmangshme dhe pyetja: Si mund të k...
104 views
Added by Top Channel Albania 10 hours ago
Rajoni juglindor, vit pas viti po orientohet drejt kultivimit të bimëve medicinale, duke braktisur kulturat tradicionale.
122 views
Added by Top Channel Albania 10 hours ago
Hamasi e lidh armëpushimin në Gaza me lehtësimin e bllokadës izraelite, që ka paralizuar ekonominë dhe lëvizjen e lirë, në të kundërt nuk do të ketë f...
55 views
Added by Top Channel Albania yesterday
Hetimet për rrëzimin e avionit “Malasyan Airlines” janë në qendër të vëmendjes ndërkombëtare, pasi si Ukraina ashtu edhe Rusia vazhdojnë dhe akuzojnë...
101 views
Added by Top Channel Albania yesterday
Pas deputetëve të LSI-së, projektligji për Policinë e Shtetit është kundërshtuar në Komisionin e Ligjeve edhe nga deputeti socialist Tom Doshi.
147 views
Added by Top Channel Albania Tuesday
Greqia është vendi me probabilitetin më të lartë të falimentimit në botë, vlerëson në raportin e fundit Blackrock, kompania globale për menaxhimin e i...
358 views
Added by Top Channel Albania Monday
Kryediplomati amerikan, John Kerry, ka bërë të ditur se ka prova të shumta të implikimit rus në rrëzimin e avionit të “Malaysia Airlines” në Ukrainë.
60 views
Added by Top Channel Albania Monday
Se cilat itinerare duhet të ndiqen për të arritur një destinacion është, në radhë të parë, një çështje ekonomike. Por, pilotët mund ta përcaktojnë vet...
339 views
Added by Top Channel Albania Monday
Këshilli i Sigurisë në OKB ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gaza, pas zhvillimit të një takimi emergjence me dyer të mbyllura në lidh...
94 views
Added by Top Channel Albania Monday
Me ardhjen e stinës së verës, numri i aksidenteve rrugore shtohet ndjeshëm. Duke nisur nga Qershori, muaj kur edhe nis sezoni turistik, bilanci i aksi...
88 views
Added by Top Channel Albania Monday
Ermonela Jaho, ylli shqiptar i ‘Bel canto’-s, korr suksesin e radhës në Operën Mbreterore të Londrës me ‘La Boheme’ të Puccini-t, një produksion që kë...
115 views
Added by Top Channel Albania Sunday
Përveç kallëzimit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, policia referon një denoncim të dytë për kryekomunarin e Lazaratit, Dashamir Aliko, por kësaj rad...
236 views
Added by Top Channel Albania Sunday
Mazhoranca qeverisëse nuk do të ndryshojë qëndrim për shtrirjen e Bashkisë së re të Himarës, pavarësisht kundërshtimeve të forta ditët e fundit nga PB...
622 views
Added by Top Channel Albania Sunday
Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Edi Rama se po flet për histori suksesi të 300 ditëve të para të qeverisjes, por, sipas zëdhënëses Laura Vorps...
80 views
Added by Top Channel Albania Sunday
20 Korrikun e vitit 1944, oficeri gjerman Claus Schenk Graf von Stauffenberg vendosi një valixhe dokumentesh pranë Adolf Hitlerit, në shtabin e tij. B...
253 views
Added by Top Channel Albania Sunday
Gjatë firmosjes së kontratave të subvencioneve në bujqësi, në qarkun e Korçës, kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë ka ardhur koha të fokusohemi t...
103 views
Added by Top Channel Albania Sunday
Në Korçë, kryeministri Edi Rama inspektoi punimet e projektit për rikonstruksionin e një ndër shesheve të qendrës së këtij qyteti, duke nisur atë që s...
328 views