Bozuyorum_yemini_hazal
hazalfan
hazalfunda
Created by:
Created on: 17 June 2008
Type: Moderated group

total on videos

  • 1 video
  • |
  • 20 members
  • |
  • 2 comments
1973 Yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta lise eğitimini tamamladıktan sonra 1993’te Müjdat Gezen Sanat Merkezi sınavlarını kazanarak Klasik Türk Musikisi eğitimine başladı.
1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü kazandı.
Öğrenciliği sırasında arkadaşlarıyla birlikte Ataköy Regata’da sahne programı yaparken albüm yapma teklifi alması hayatında bir dönüm noktası oldu.
Aranjörlüğünü Bülent Özdemir’in üstlendiği ilk albümü “Sevdalım” 1995 yılının aralık ayında müzikseverlerle buluştu. Büyük başarı kazanan albümü “Sevdalım”la Hazal, Kral TV Müzik Ödüllerinin 1995 yılı en iyi çıkış yapan bayan pop müziği sanatçısı dalında aday gösterildi. İlk albümüne ait üç klibi “Sevdalım”, “Elden Yar Olmaz” ve “Bozuyorum Yeminimi” ile beğeni kazanan Hazal ve ilk albümü “Sevdalım” ulaştığı satış rakamı ile de yılın en başarılı albümleri arasında yer aldı.
“Sevdalım” albümünün ardından aranjörü Selim Çaldıran ile ikinci albüm çalışmalarına başlayan Hazal 1997 kasım ayında “ Aşka Dair” albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. İkinci albümünde yer alan “Osman Abi” “Ölüm Gelir” ve “Yalancı Sevda” adlı parçaların video klipleri büyük bir başarı kazanarak uzun süre televizyonların müzik listelerinde yer aldı.
1999 Hazal için yepyeni başlangıçlar yılı oldu. Önce, müzik sektöründe yaptığı müzikal anlamda kaliteli işler ile saygın bir yer edinen TMC Film Müzik Üretim ve Pazarlama A.Ş. ile anlaştı.Daha sonra yoğun bir şekilde albüm hazırlama çalışmasına başladı. Prodüktörü Mustafa Karahan ve Müzik yönetmeni Erhan Bayrak ile repertuarını tamamlayan Hazal, uzun ve yorucu bir çalışmadan sonra 2000 yılına albümü ile ilgili bütün çalışmalarını tamamlayarak girdi.
“Sürgün Aşkımız” albümünün ilk klibi söz ve müziği Boran’a ait olan “İyi misin Anacığım” adlı parçaya Hakan Yonat yönetiminde çekildi. Beğeniyle karşılanan ilk klibin ardından ikinci klip seneler öncesinden gelen “Parayla Saadet Olmaz” a çekildi.
Yeni albümü ise yolda.
Read more

Add a video to this group